Bordeaux s Plašilem v sestavě srazilo mistra, Lyon zvýšil náskok

Jaroslav Plašil z Bordeaux přeskočil Marca Verratiho z Paris SG. | foto: Reuters

15 2015
Obhájce titulu ve francouzské fotbalové lize potkala další komplikace. Paris St. Germain prohrála 2:3 na hřišti Bordeaux, za které odehrál celý zápas český záložník Jaroslav Plašil. Náskok v čele tabulky tak zvýšil Lyon, i když jen o bod.

Paris St. Germain nebodovala po osmi zápasech, ve kterých napravila šedivé období klopýtání a ztrát.

Bordeaux otevřelo skóre v 18. minutě zásluhou Saného. Pět minut po přestávce ovšem vyrovnal nejlepší střelec pařížského celku Ibrahimovic.

V 70. minutě Thelin hlavou poslal míč na Khazriho, jenž stejnou částí těla překonal gólmana Sirigua a poslal domácí znovu do vedení. Ani tentokrát však Bordeaux těsný náskok neudrželo. Ibrahimovic znovu vyrovnal, tentokrát z penalt.

Francouzská liga - 29. kolo

Přesto druhý celek ligy na body nedosáhl. O výhře domácích rozhodl v 88. minutě s deseti brankami nejlepší střelec týmu Rolan.

Porážky ne zcela využil Lyon. Ten totiž na hřišti Marseille remizoval 0:0, takže Paříži odskočil jen o bod. V současnosti je jeho náskok v čele tabulky dvoubodový.

Výsledky 29. kola: Marseille - Lyon 0:0, Bordeaux - Paris St. Germain 3:2 (18. Sané, 70. Khazri, 88. Rolan - 50. a 85. z pen. Ibrahimovic), Monako - Bastia 3:0 (22. a 51. Martiall, 43. Carvalho), Nice - Guingamp 1:2 (57. Bautheac - 49. a 61. Mandanne), Mety - St. Etienne 2:3 (56. Lejeune, 90+1. Ngbakoto - 38. Gradel, 42. Erding, 80. Mollo), Lens - Toulouse 1:0 (77. Chavarría), Lorient - Caen 2:1 (43. Guerreiro, 61. Ayew - 42. Bazile), Montpellier - Remeš 3:1 (4. a 73. Barrios, 90.+2 Sanson - 87. Oniangué), Nantes - Evian 2:1 (45. Nkoudou, 47. Gakpé - 76. N’Sikulu), Lille - Rennes 3:0 (38., 63. z pen. a 72. Origi).