Paříž St. Germain válcuje všechny, soupeř Liberce remizoval s Monakem

JE SUIS PARIS. Zlatan Ibrahimovič vzpomíná na oběti teroristických útoků v Paříži. | foto: Reuters

29 2015
Francouzská liga má za sebou už patnáct kol, ale Paříž St. Germain zůstává bez porážky. Naposledy porazila Troyes 4:1 a v čele tabulky má 13bodový náskok na Caen. Marseille, která bude soupeřem libereckých fotbalistů v rozhodujícím zápase o postup ze základní skupiny Evropské ligy, remizovala s Monakem 3:3.

Marseille se utká s Libercem 10. prosince. Proti Monaku získala bod.

Skóre zápasu otevřel v 12. minutě Alessandrini z Marseille, už za šest minut však srovnal díky vydařené standardní situaci monacký bek Touré, který pak ve 39. minutě skóre otočil po pohledné kličce a zažil první zápas s více vstřelenými góly v kariéře.

Po přestávce vyrovnal Batshuayi, jenže hosty z Monaka poslal znovu o gól napřed hlavou Coentrao. Poslední slovo v přestřelce však měl záložník N’Koudou, který poslal k bližší tyči pas střídajícího Ocampose.

Trenér Míchel nasadil sestavu: Mandanda - Dja Djédjé, Rekik (74. Silva), N’Koulou, Mendy - Isla, Diarra - Alessandrini (77. Ocampos), Cabella, N’Koudou - Batshuayi.

Výsledky 15. kolo: Lyon - Montpellier 2:4 (14. Lacazette, 84. Ghezzal - 11. a 48. Ninga, 8. vlastní Gonalons, 80. Camara), Paris St. Germain - Troyes 4:1 (20. Cavani, 58. Ibrahimovic z pen., 67. Kurzawa, 84. Augustin - 90.+1 Ayasse), Ajaccio - Lorient 1:1 (18. Larbi - 31. Moukandjo z pen.), Angers - Lille 2:0 (20. Sunu, 25. Traoré), Nantes - Bastia 0:0, Remeš - Rennes 2:2 (59. Mandi, 67. De Préville - 44. Boga, 81. Grosicki), Toulouse - Nice 2:0 (31. Braithwaite z pen., 58. Ben Yedder), St. Etienne - Guingamp 3:0 (52. Hamouma, 86. Eysseric z pen., 90.+5 Roux), Bordeaux - Caen 1:4 (90. Crivelli - 6. Ben Jusseff, 56. Da Silva, 61. vlastní Carrasso, 77. Delort), Marseille - Monako 3:3 (12. Alessandrini, 51. Batshuayi, 82. N’Koudou - 18. a 39. A. Touré, 72. Coentrao.