Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: To je panděro, to je airbag! Podívej na mě, driloval Straka

12 2015
Hráči v hloučku se smáli: „Když nemůžu dýchat, tak nemůžu ani mluvit.“ Tak zněla odpověď na otázku trenéra Františka Straky, který se svým televizním pořadem přijel do jihočeské vesničky Pojbuky.

Straka svému „novému“ týmu v rámci pořadu „Ano, trenére!“ vyčítal, že hráči mezi sebou na hřišti nekomunikují.

A pak už začal trénink: „Podívej se na to panděro, ty máš airbag! No, na mě nekoukej, kamaráde. Podívej, klidně si bouchni.“

Hráčům předváděl, jak by i v nejnižších soutěžích mohl trénink vypadat. Všechno se zájmem sledovali fanoušci, kteří ve slušném počtu chodí i na zápasy. Dokonce vytvořili i malý fanklub.

„Ten chlap je autorita sama o sobě. Ale kluci budou sedření víc než obvykle,“ smála se jedna z fanynek, která trénink sledovala.

Trenér František Straka během natáčení svého pořadu s fotbalisty ve vesnici...

František Straka během natáčení s fotbalisty ve vesnici Pojbuky. FOTO: archiv FTV Prima

Pojbuky mají jen přes sto obyvatel, ale zájem o fotbal je na vesnici poblíž Tábora veliký. Straka tentokrát nemusel řešit ani přehnanou konzumaci alkoholu jako v minulých dílech.

Naopak se naučil něco z fotbalové taktiky... Místní trenér Jaroslav Praveček mu několikrát vysvětlil svou „rohlíkovou taktiku“ - což zjednodušeně znamená kroucené kolmé pasy od krajních obránců na rozběhnuté útočníky.

Pořad Ano, trenére! navazuje na Ano, šéfe! s kuchařem Zdeňkem Pohlreichem. Televize Prima ho vysílá každý čtvrtek večer a hlavní postavou je právě Straka, bývalý kouč Sparty, Viktorie Plzeň, Slavie, Slovanu Bratislava či české reprezentace.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze