V euforii po derby jsme nebyli, ublížily nám změny v sestavě, řekl Uhrin

Slávistický trenér Dušan Uhrin byl spokojený hlavně s výkonem ve druhém poločase. A pochválil fanoušky. | foto:  Michal Šula, MAFRA

5 2015
Špatný úvod zápasu, vydařený druhý poločas. Tak vypadal výkon slávistických fotbalistů v nedělním zápase proti Dukle, se kterou doma před více než deseti tisíci fanoušky remizovali 1:1. „Nakonec jsem rád za remízu,“ hodnotil trenér Dušan Uhrin.

Mohl byste to rozvést?
Začali jsme hrozně vlažně. Nehráli jsme, co jsme si řekli - měli jsme velké hřiště, roztaženou hru, byli jsme všude pozdě. Částečně to přičítám tomu, že jsme museli udělat tři změny v záloze. Ale jsem rád, že jsme se vzchopili a od třicáté minuty jsme přitvrdili.

A druhý poločas už byl lepší.
S tím už jsem byl zcela spokojený. Kdybychom proměnili šance, které jsme si vytvořili, tak by to vypadalo jinak. Na druhou stranu jsem realista, Dukla měla v první půli tři vyložené šance, proto jsem za remízu rád.

Neublížila vám euforie z derby?
Nemyslím si, že bychom byli v euforii, protože tu jsme zkrotili hned druhý den po derby. Domnívám se, že nám spíš ublížily tři změny v sestavě. Levan Kenija a Jan Štohanzl jsou zranění a Tomáš Souček vykartovaný. To je skoro celá záloha. Ale ve druhé půli, když jsme se trošku sehráli, už to bylo lepší.

Jak to se zraněnými vypadá?
S Levanem Kenijou to vypadá hodně špatně. Ten kotník měl už třikrát operovaný a nevidím to dobře. Nejede ani na reprezentační sraz. Jan Štohanzl bude v pořádku, ale týden na to, aby se dal dohromady, byl málo. V sobotu sice trénoval, ale nedotrénoval.

Mimochodem, přišlo přes deset tisíc fanoušků.
Jsem nadšený, že si diváci našli cestu do hlediště. Bez nich bychom to ve druhé půli herně takhle neotočili. Hodně nám pomohli a fandili celou dobu. Jsem vděčný, protože potřebujeme dvanáctého hráče, kterým tady diváci určitě jsou. Fandili celých devadesát minut, i když se nám nedařilo.