Fotbalový talent Morávek si už zahrál zápas za Schalke

Bohemians - Sparta - Morávek z Bohemians (vlevo) si kryje míč před Kladrubským ze Sparty. | foto: Michal ŠulaMF DNES

8 2009
Fotbalista Bohemians 1905 Jan Morávek si při své týdenní stáži v Schalke 04 oblékl dres předního německého celku i v utkání. Dnes odehrál 68 minut při přípravném zápase s druholigovým nizozemským týmem TOP Oss. Do statistik se sice nezapsal, ovšem aktivním výkonem pomohl k vítězství 6:1.

Trenér Schalke Fred Rutten chtěl dát Morávkovi co největší prostor, a tak ho nechal hrát od začátku na postu ofenzivního záložníka za trojicí útočníků.

Německý favorit již v poločase vedl o pět branek, když se dvakrát trefili Asamoah a Altintop. Mezi autory gólů se podle oficiálních stránek Schalke mohl zapsat i Morávek, avšak v závěru první půle při dorážce Asamoahova pokusu přestřelil.

Původně bylo v plánu, že Rutten stáhne Morávka ze hry již o poločase, nakonec však talentovaný záložník spolu s obráncem Zambranem jako jediní vyběhli i do druhé půle. Český fotbalista nakonec vydržel na trávníku až do 68. minuty.

Devatenáctiletý Morávek je v Schalke od pátku na týdenní stáži, po které se vrátí zpět do kádru Bohemians 1905, aby jim na jaře pomohl k postupu do první ligy. Případný přestup podle hráče i zástupců českého celku připadá v úvahu až v létě.

1. Fotbal Třinec 4 3 0 1 5:3 9
2. Slezský FC Opava 3 2 1 0 12:5 7
3. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
5. FK Pardubice 4 2 0 2 5:4 6
6. Graffin Vlašim 3 2 0 1 5:5 6
7. FK Olympia Praha 4 1 2 1 6:6 5
8. 1.SC Znojmo 4 1 2 1 4:5 5