Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pořád hrajeme o páté místo, vědí ve fotbalovém Sokolově

Sokolovský Vojtěch Přeučil v akci | foto: Martin Stolař, MAFRA

29 2015
Přímý souboj o páté místo. Poslední kolo Národní fotbalové ligy souhrou okolností nabízí skutečně pikantní duel. Sokolov hájí pátou příčku před Táborskem, ve vzájemném utkání. K dobru má jeden bod. Tedy nesmí v neděli v podvečer prohrát a klidně se před Baník můžou dostat ještě číhající Pardubice.

Na posilněnou si minulé hrací kolo hráči dali výhru nad Opavou, po dramatickém a pohledném boji 2:1. „Jsem rád, že jsme domácí derniéru ročníku zvládli. Ustáli jsme i finiš, na jaře jsme tři zápasy ztratili v samém konci,“ ulevil si trenér Daniel Šmejkal.

Sokolov pomalu hodnotí uplynulou sezonu. Před rokem se rozloučil s dlouholetým trenérem Jindrou. Pod Šmejkalem měl hrát útočnější fotbal, který přiláká fanoušky a mužstvo bude tlačit soupeře. „Ne vždycky to jde,“ uznával už během sezony Šmejkal.

Třeba po tak děsivém vstupu do jara, jaký se svým týmem zažil. Výprask a sedm gólů v Olomouci, další čtyři na Žižkově. „Na klucích se podobné porážky samozřejmě podepíší. Naštěstí jsme se oklepali.“ Nevhod přišla i chřipková epidemie a Baník podzimní čtvrté místo nedobrovolně přepustil čekatelům.

Daniel Šmejkal věřil, že čtvrté místo udrží i na jaře. Jenže neudrželi. Před nedělním kolem je jasné, že polepšit si nemůže a maximem bude pátá příčka. „Nemůžu říct, že jsem nespokojený. Ale ve skrytu duše jsem doufal v konečnou lepší příčku,“ říká.

Sokolovské jaro nebyl jen hrůzný start a porážky. Třeba sedm zápasů bez porážky je rozhodně skvělým momentem. Až divoká přestřelka v Ústí nad Labem přetnula šňůru, kdy Baník pravidelně bodoval. Polepšoval si a vynahrazoval počáteční ztráty. „Porážka od Ústí byla zbytečná a hloupá,“ mrzí trenéra. Už ji vzal čas a fotbalisté před sebou mají poslední zápas sezony.

Duel, kdy už není na co šetřit síly. Devadesát minut, kde každý může nechat všechno. Souboj o lepší umístění. Proti Táborsku, symbolicky pátý s šestým. „Pořád hrajeme o dost. Rozhodně jedeme vyhrát a chceme končit vítězně. Během sezony jsme nabrali ohromné zkušenosti, nebylo to vůbec jednoduché,“ říká Šmejkal.

Závěrečné boje Národní ligy startují v neděli shodně v 17.00. Po zdařilé domácí rozlučce se nabízí nedopřát ji Táborsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze