Fotbalový pohár: Slavičín - Ostrava

Dohrávku 2. kola Ondrášovka Cupu komentuje Radek Štěrba

Slavičín - Ostrava 0:0, na penalty 5:4
Díky za pozornost, hezký zbytek dne.
Ostravští fotbalisté v domácím poháru končí. Třetiligovému Slavičínu nedali na jeho hřišti ani gól, když v základní hrací době nedali ani penaltu. Pokračují tak v mizerných výkonech. Naopak Slavičín se může těšit na 22. září na třetí kolo proti Vlašimi.
Slavičínský Stýskala dloubákem posílá svůj tým dál!
Ostavský Koukal levačkou brankáře Mendla nepropálil, mířil do středu brány po zemi - 4:4.
Slavičínský Šamánek si dal sice na čas, ale na jeho střelu po levé Daňkové ruce byl gólman krátký - 4:4.
Ostravský Pilík zvolil pomalou střelu, brankář Mendl se však vrhl na opačnou stranu - 3:4.
Slavičínský Hnaníček taky pálil víceméně do středu brány - 3:3.
Ostravský Frejlach našel u Mendlovy pravé tyče skulinku - 2:3.
Také Řihák střílí do středu brány - 2:2.
Na Šenkeříkovu střelu k tyči si však brankář sáhl - 1:2.
Slavičínský Otépka srovnal ránou doprostřed brány - 1:1.
Neves penaltu proměnil. Prosadil se ostrou ránou do protipohybu brankáře. Ostrava vede 1:0.
Rozstřel začíná. K první střele se chystá ostravský Neves, který už v zápase penaltu neproměnil.
90
Druhý poločas byl ukončen, probíhá krátká přestávka před penaltovým rozstřelem.
90
Brankář Mendl zachránil Slavičín! Bravurně vyrazil umístěnou střelu Frejlacha z přímého kopu.
90
Sřídání Ostravy: místo Greguše nastupuje Pilík.
89
Červenou kartu dostal slavičínský Hořák a musí opustit hřiště. Hořák těsně před pokutovým územím úmyslně skolil Frejlacha, který by šel sám na brankáře.
88
Zápas míří k penaltovému rozstřelu. Ostrava se stále do tlaku nedostává.
87
K zoufalé hlavičce se dostal ostravský Neves. Brankáři Mendlovi nenadělal vůbec starosti.
86
Žlutá karta pro slavičínského Řiháka za útočný faul.
85
Žlutá karta pro ostravského Šenkeříka za menší konflikt s hráči soupeře.
82
Neves penaltu neproměnil! Bránu překopl, což vyvolalo v ochozech obrovské nadšení.
81
Žlutá karta pro slavičínského brankáře Mendla.
81
Ostrava bude kopat penaltu! Brankář Mendl vyběhl do kraje svého pokutového území proti Šenkeříkovi a trošku zbytečně se mu vrhl pod nohy. Proti verdiktu rozhodčího ani neprotestoval.
79
Míč poskakoval dva metry před slavičínskou bránou, vrhal se po něm ostravský Bolf, ale na poslední chvíli jej předstihl domácí brankář.
78
Střídání Ostravy: místo Varadiho nastupuje Frejlach.
77
Povedená střela slavičínského Hnaníčka, který se do míče nečekaně opřel z otočky a bránu minul jen těsně.
77
Utkání sleduje 1650 diváků.
76
Střídání Slavičína: místo Kříže nastupuje Remeš.
75
Po Šenkeříkově přihrávce pálil zpoza vápna bez přípravy hostujcí Lukeš. Bránu však přestřelil.
74
Ostravskému Neuwirthovi odpískal rozhodčí útočný faul poté, co šel až příliš důrazně do vzdušného souboje s brankářem Mendlem.
70
Druhá půle se zatím svou zajímavostí nemůže prvnímu poločasu přiblížit. Už se zdá, že domácímu týmu docházejí síly. Ostrava se ale stále nemůže na hřišti výrazněji prosadit.
67
Po dlouhém nákopu Stýskaly se snažil do šance protlačit slavičínský Kříž, dobře jej však pokryl Neuwirth.
62
Velká příležitost pro Ostravu! Koukal se díky odraženému míči zjevil sám před brankářem Mendlem, zblízka jej však nepropálil.
61
Z vyloženě nulového úhlu střelil do tyče ostravský Varadi.
60
Střídání Slavičína: místo Jaroše nastupuje Melichárek.
58
Střídání Ostravy: místo Šmejkala nastupuje Neves.
58
Šmejkal se po ošetření vrátil na hřiště. Nezdá se však být v pohodě.
56
Při výskoku nepříjemně přepadl přes slavičínského Stýskalu hostující Šmejkal a zůstává s bolestivou grimasou ležet na trávníku. Hřiště opouští v doprovodu lékaře.
54
Slavičín je i v úvodu druhého poločasu aktivnější a zle zatápí ostravské obraně.
51
Podle příprav to vypadalo na očekávaný přímý kop hostů, Lukeš však centroval jen do náručí domácího gólmana. V okolí nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
48
Překrásná rychlá kombinace domácího outsidera si říkala o gól. Stýskala poslal lobovaný centr za obranu na Kříže, který namísto kličky poslednímu obránci sklepl míč pod sebe na dobíhajícího Jaroše, jenž pálil z hranice šestnáctky nepřesně.
46
Oba týmy pokračují beze změn. Ostrava změnila už před koncem 1. půle po vyloučení Marka rozestavení na jediného útočníka.
46
Přestávka byla ukončena, probíhá 2. poločas.
45
První poločas byl ukončen.
43
Ostravský Marek dostal červenou kartu a musí opustit hrací plochu! Hostující záložník se po předchozí žluté kartě nechal vyprovokovat slavičínským Hnaníčkem, který Marka na polovině hřiště znemožnil tancem s míčem. Marek jej naštvaně srazil k zemi.
41
Žlutou kartu dostal ostravský Marek za řeči poté, co mu rozhodčí odpískal útočný faul.
40
Žlutou kartu dostal slavičínský Fábry. A mohl být rád. Na polovině hřiště se totiž vztekle ohnal a podrazil ostravského Šmejkala.
34
Spíš jen propagační charakter měla střela Jaroše z otočky zpoza pokutového území. Však nad ní slavičínský záložník nespokojeně mávl rukou.

Nepřehlédněte

SLAVIČÍN - OSTRAVA 0:0, na penalty 5:4
Penalty proměnili: Otépka, Řihák, Hnaníček, Šamánek, Stýskala - Neves, Šenkeřík, Frejlach, Pilík
Penalty nedal: Koukal

ČK: 89. Hořák - 43. Marek. Slavičín: Mendl - Fábry, Šamánek, Otépka, Hořák - Stýskala, Hnaníček, M. Švach, Jaroš (60. Melichárek) - Kříž (76. Remeš), Lysáček.
Náhradníci: Ptáček, Řihák, Hudák, Talčik

Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Šmejkal (58. Neves) - Marek, Lukeš, Greguš (90. Pilík), Koukal - Šenkeřík, Varadi (78. Frejlach).
Náhradníci: Hušbauer, Frydrych, Vrťo, Andrejko