V Liberci je něco špatně. V Evropské lize válí, v české se souží

TO JE ŠKODA! Výmluvným gestem reaguje liberecký útočník Michael Rabušic na nevyužitou šanci. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

4 2013
Fotbalisté Liberce z pohárů vyprovodili Udine či Curych, porazili Estoril a zaskočili i Sevillu. Na domácí scéně ovšem jen remizovali 0:0 s posledním Znojmem. "Hráli jsme strašně, ani se na to nedalo koukat. Něco je špatně," řekl útočník Michael Rabušic.

Stačí pohled na ligovou tabulku a je jasné, co je (mimo jiné) špatně: Liberec zapomněl střílet góly. Drží se sice špičky, přesto má pasivní skóre 14:15 a průměr na zápas těsně přes jeden gól.

Sparta, Plzeň i Teplice nastřílely více než dvakrát tolik branek, což je povážlivý rozdíl. Sám Rabušic se v letošním ligovém ročníku trefil jen třikrát. V prvním poločase proti Znojmu měl dvě gólové šance.

Liberec soupeře ze Znojma doma v prvním poločase zatlačil a prořídlé tribuny očekávaly, že po obrátce rozhodne zápas. Jenže omyl. Severočeský favorit postupem času ještě víc uvadal a v závěru mohl být rád, že brankář Hroššo, který dostal v lize šanci poprvé, zneškodnil tři nebezpečné šance Znojma.

"Druhý poločas byl z naší strany velice špatný, chyběla nám větší kvalita v koncovce a odvaha. V závěru nás podržel Lukáš Hroššo, chytil dva góly. Nakonec jsme mohli být rádi i za ten bod," přiznal kouč Jaroslav Šilhavý.

Liberec nemá čas na dlouhé rozbory nezdaru se Znojmem, ve čtvrtek ho čeká důležitá bitva ve španělské Seville, která může tým posunout k senzačnímu postupu do jarních bojů Evropské ligy.

"Před důležitými evropskými zápasy jsme v lize vždycky dostali nálož, teď je to jen nula nula, takže nás to snad nepoznamená," říká Rabušic s nadějí i trochou ironie.

1. FC Viktoria Plzeň 4 4 0 0 8:1 12
2. SK Sigma Olomouc 4 3 0 1 7:3 9
3. SK Slavia Praha 4 2 2 0 3:0 8
4. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
5. FC Slovan Liberec 4 2 1 1 6:3 7
6. Bohemians Praha 1905 4 1 3 0 3:2 6
7. Fastav Zlín 4 2 0 2 3:3 6
8. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5