Momentka z utkání Hradec Králové - Třinec.

Momentka z utkání Hradec Králové - Třinec. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Fotbalový Hradec po parádním výkonu v poháru vítá Ústí nad Labem

• 0
Skvělé představení předvedli hráči Hradce v osmifinále poháru, když Příbram na jejím hřišti porazili vysoko 5:1. O zopakování se pokusí v neděli od 15 hodin tentokrát doma proti Ústí nad Labem.

Postup Hradce přes ligovou Příbram je velké překvapení. O to větší, že první zápas, který se hrál v Hradci Králové, prvoligový tým vyhrál výsledkem 1:0.

V úterní odvetě se hradeckým fotbalistům povedl už start do utkání, Filip Zorvan si ve druhé minutě vzal na levé straně míč, obehrál dva obránce a krásně zakončil. Na to Příbram ještě nalezla odpověď, v poslední minutě prvního poločasu se trefil Tregler.

Druhý poločas však votrokům vyšel výborně, po proměněné penaltě Mareše se trefili ještě Vlkanova, Schejbal a Súkenník, což znamenalo překvapivý, ale zasloužený postup do čtvrtfinále poháru.

V neděli čeká Hradec znovu velmi těžký soupeř. Na Všesportovní stadion přijede pátý tým druhé ligy Ústí nad Labem. Tomu se sice poslední zápasy příliš nevydařily, v národní lize nevyhrálo už tři zápasy po sobě, ale má pouze o bod méně než Hradec.

„Od té doby, co přišel do Ústí trenér Němec, šlo Ústí hodně nahoru. Ten jejich bodový vzestup není náhodný, takže očekávám, že to pro nás bude náročné a z hlediska tabulky také hodně důležitý zápas. Navíc doma nemáme bilanci nijak slavnou, ale budeme to chtít zvládnout a já pevně věřím, že to také zvládneme,“ uvedl pro klubový web před zápasem s Ústím jeden z trenérů Hradce Bohuslav Pilný.

Votroky v posledních zápasech přestala trápit gólová nemohoucnost ze začátku sezony, naopak v posledních třech zápasech dokázali vstřelit jedenáct branek.

Kromě pěti branek do sítě Příbrami se to Hradci povedlo i v posledním domácím zápase, kdy nasázeli pět branek Třinci a jednu přidali v minulém kole do branky Sokolova. Na nedělní utkání s Ústím pořadatelé připravili pro fanoušky velmi zajímavou akci.

V případě, že se trefí Adam Vlkanova, bude vstup na poslední podzimní zápas s Táborskem zdarma. Kdyby se prosadil slovenský záložník Igor Súkenník, všichni permanentkáři obdrží nový kalendář. A když se podaří skórovat nejlepšímu druholigovému střelci Janu Pázlerovi, bude platit ten vstup zdarma a fanoušci s permicí dostanou kalendář.

„Kluci to budou chtít fanouškům určitě splnit, to je jasná motivace. Úplně nejlepší by bylo, kdyby se trefili všichni tři a potěšili tak všechny fanoušky, kteří nás věrně podporují. Kluci vědí, o co hrají, a tak i kdyby gól nedali, tak jim to fanoušci jistě prominou,“ dodává k nedělní akci Pilný.