Návrat v čase! Nedostižný Messi vzal míč a prokličkoval se ke gólu

Útočník Lionel Messi z Barcelony oslavuje jeden ze dvou gólů, které vstřelil ve Španělském poháru po téměř dvouměsíčním zranění. | foto: AP

17 2014
Neuvěřitelné! On si z hráčů Getafe znovu poskládal panáky, mezi kterými se proběhl za nádherným gólem. Fotbalový umělec Lionel Messi je zpátky v plné kráse.

Jako by na něm nebylo znát, že se 10. listopadu zranil a pak téměř šedesát dní nehrál.

"Byla jen otázka času, kdy Messi znovu odehraje devadesát minut. Byl vynikající," pochvalně prohlásil trenér Gerardo Martino, když jeho Barcelona snadno postoupila do čtvrtfinále Španělského poháru.

Že byl Messi vynikající? Nač ta skromnost? Ve čtvrtek večer vstřelil proti Getafe oba góly a zařídil vítězství 2:0.

V 63. minutě se podepsal pod fotbalovou nádheru. Dva kroky za půlící čárou převzal míč, pomalu s ním cupital dopředu a když se před ním objevil první protivník, pustil se do originálního tanečku. Se štěstím prostrčil míč přes jednoho záložníka, druhému se rychle vyhnul, strnulému stoperovi šoupnul míč mezi nohama, dalšího nechal po levé ruce, brankáři Codinovi udělal kličku a pálil do prázdné branky.

Čtvrteční kličkovaná připomněla famózní sólo, které Messi vymyslel 18. dubna 2007. Taky to bylo ve Španělském poháru. Taky proti Getafe. Taky přes čtyři protivníky i bezbranného brankáře.

"Umělecké dílo," poklonil se tehdejší trenér Frank Rijkaard.

Messimu ještě nebylo dvacet, nosil dlouhé vlasy a měl veškeré předpoklady, aby se stal fotbalovým supermanem. Všechno se vyplnilo, dnes je drobný Argentinec majitelem čtyř Zlatých míčů a jedním z nejlepších fotbalistů všech dob.

Po zranění se rychle dostal do parádní formy. Už v prvním pohárovém utkání proti Getafe, do něhož nastoupil jako náhradník, skóroval dvakrát. A ve čtvrtek? To už byl absolutně nedostižný. Očekávaný postup do čtvrtfinále však Barceloně kalí zranění brazilského útočníka Neymara, který musel odstoupit s bolavým kotníkem.

Témata: Lionel Messi

1. Chelsea FC 28 22 3 3 59:21 69
2. Tottenham Hotspur 28 17 8 3 55:21 59
3. Manchester City 28 17 6 5 54:30 57
4. Liverpool FC 29 16 8 5 61:36 56
5. Manchester United 27 14 10 3 42:23 52
6. Arsenal FC 27 15 5 7 56:34 50
7. Everton FC 29 14 8 7 51:30 50