Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalové Ústí nad Labem, v přípravě mašina na góly. Vydrží?

Momentka z utkání Ústí nad Labem - ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

4 2016
Facelift druholigového fotbalového Ústí vede nový „designér“, trenér Jiří Skála. „Hodně jsme zapracovali na změně herního projevu, aby byl atraktivnější, a prozatím panuje spokojenost,“ pochvaluje si kouč spjatý s mistrovskou Plzní.

Léta tam dělal asistenta, a to i Pavlu Vrbovi, který Viktorii nastartoval k úspěchům. Útočný styl se snaží Skála přenést i do Ústí. „Dávali jsme v přípravě dost gólů, a i když někteří soupeři byli slabšího formátu, tak čtyři branky Plzni a Příbrami se počítají,“ tvrdí Skála. Ústí se včetně poháru blýsklo 33 zásahy, to je v průměru víc než čtyři na zápas!

Ofenzivu po odchodu nejlepšího kanonýra Smoly a hračičky Veverky přišli držet Moulis s Jindráčkem, Ústím už v minulosti prověření. „Tlačili jsme na to, abychom získali dva zkušené. I když Jindráček byl delší dobu ve třetí lize, víme, že kvalitu má. Svým způsobem jsme ho chtěli restartovat a já myslím, že se to povedlo. U Moulise je strašně potěšující, že tady sám chtěl hrát. Přitom opustil ligu, i když ligové parametry má,“ vidí Skála. „Není tady Smola, ale už v přípravě jsme střelbu rozložili na víc hráčů. Není potřeba spoléhat vždy na jednotlivce, ale na týmovou součinnost.“

V přípravě se protočila kupa hráčů, zůstali ještě Mysliveček ze Slavie, Pouček ze Sparty a Kateřiňák z Mladé Boleslavi. „Jsou to mladší kluci, učenliví, ale změna stylu je běh na dlouhou trať,“ podotýká Skála. „Nemusí se to povést hned, ovšem už i příprava nastínila, že směr je dobrý. Nové hráče jsme vybírali kvůli dynamice, rychlosti a technice s míčem.“ Se stylem se mění i rozestavení, v přípravě bylo 4-2-3-1.

Ústí startuje v sobotu ve Frýdku-Místku a po půlročním marodění si na základní sestavu musí počkat exkapitán Martykán. „On je patriot a věříme, že bude ještě velice platný. Pauza byla hrozně dlouhá, schází mu kondice i herní vytížení. Časem se bude víc zapojovat,“ plánuje nástupce zkušeného Petra Němce, který s týmem moc neladil. Zato Skála říká: „Kabina je čistá a odhodlaná, aby to fungovalo.“

Autor:


Letní úklid podle Marie Kondo
Letní úklid podle Marie Kondo

Nechte si věci, co dělají radost.

Najdete na iDNES.czmobilní verze