Sparta nestačila na Kazaň, v Rakousku prohrál i Liberec

Sparťan Lukáš Vácha se netváří zrovna vesele - ilustrační snímek. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

10 2016
Sparťanští fotbalisté prohráli i druhý přípravný duel na soustředění v Rakousku. Rubinu Kazaň podlehli 0:2. Ve čtvrtek Pražané nestačili na Young Boys Bern (1:2). Nedařilo se ani Liberci, který prohrál s ukrajinským týmem Volyň Luck 2:3.

V brance Sparty tentokrát dostal před Koubkem přednost Bičík. Pětatřicetiletý gólman poprvé inkasoval už v páté minutě, když ho Kanunnikov překonal pohotovou střelou k tyči. Za sedm minut navýšil vedení ruského týmu hlavou Devič po tečovaném přímém kopu.

„Než jsme vlezli do zápasu a vůbec se probudili, prohrávali jsme 0:2. V první půli jsme udělali nejenom hrubé chyby a dostali branky, ale hra nebyla dobrá z toho pohledu, že jsme nedrželi balon, nekombinovali jsme a nebyli vůbec nebezpeční,“ řekl pro klubovou televizi trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

Letenští se neprosadili ani ve druhém poločase, ve kterém poprvé v letní přípravě nastoupili i reprezentanti Dočkal s Lafatou. Kapitán Sparty v 55. minutě mohl hlavou snížit, ale brankáře Rubinu na čáře zastoupil jeden z obránců.

„S projevem ve druhé půli můžu být spokojen. Trošku jsme to rozběhali, podrželi balon, zahodili jsme nějaké šance. Ale ten zápas musím rozdělit a první půle byla hodně špatná,“ konstatoval Ščasný.

Spartě se zatím v přípravě na novou sezonu nedaří a ve čtvrtém utkání potřetí prohrála. Rakouské soustředění uzavřou svěřenci Zdeňka Ščasného ve čtvrtek proti rumunskému celku Botosani.

Přípravné fotbalové zápasy v Rakousku

Sparta Praha - Rubin Kazaň 0:2 (0:2)
5. Kanunnikov, 12. Devič.
Sestava Sparty: I. poločas: Bičík - Holek, Brabec, M. Kadlec - Zahustel, Dočkal, Frýdek, Matějovský, Costa - Šural, Juliš. II. poločas: Bičík - Holek, Mazuch, Costa - Zahustel (85. Pulkrab), Dočkal, Vácha (74. Mareček), Frýdek (67. Čermák), Konaté - Fatai, Lafata. Trenér: Ščasný.

Slovan Liberec - Volyň Luck (Ukr.) 2:3 (1:1).
Branky Liberce:
31. Komličenko, 82. Pokorný. Sestava Liberce : 1. poločas: Hladký - Coufal, Karafiát, Chlumecký, Sýkora - Obročník, Bláha - Silva, Sixta, Vůch - Komličenko. 2. poločas: Hladký - Coufal, Karafiát, Pokorný, Bartošák - Folprecht, Sackey - Ekpai, Ševčík, Navrátil - Hadaščok. Trenér Trpišovský.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28