Jarolím má za sebou vítěznou premiéru u fotbalistů Mladé Boleslavi

Karel Jarolím je novým trenérem Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

10 2014
Trenér Karel Jarolím má za sebou úspěšnou premiéru u fotbalistů Mladé Boleslavi. Středočeský tým v úvodním utkání zimní přípravy porazil 1:0 druholigové Pardubice. Jedinou branku zápasu vstřelil v 19. minutě obránce Jan Kysela.

Sedmapadesátiletý Jarolím přišel do Mladé Boleslavi minulý týden, kdy podepsal smlouvu na dva a půl roku. Na lavičce týmu, kde působí i jeho syn David, se do české ligy vrátil po více než třech letech strávených ve Slovanu Bratislava a na Arabském poloostrově.

Další přípravné zápasy Mladou Boleslav, které po podzimní části nejvyšší soutěže patří páté místo, čekají 18. ledna proti Bohemians Praha a Příbrami.

Mladá Boleslav - Pardubice 1:0 (1:0)
Branka:
19. Kysela.
Sestava Mladé Boleslavi - I. poločas: Miller - Kysela, Smejkal, Dosoudil, Rosa - Ščuk, D. Jarolím - Zahustel, Štajner, Štohanzl - Nešpor. II. poločas: Diviš - Kysela (77. Kocourek), Johana, Kúdela, Fabián - Janíček, Eliáš - Bořil, Magera, Štohanzl (68. Skořepa) - Nešpor (68. Pajer). Trenér: K. Jarolím.

Slavia zase s juniorkou

Fotbalisté Slavie prohráli i druhý zápas v Tipsport lize. Za obhájce prvenství opět nastoupili junioři, protože první tým v pátek ráno odletěl na kondiční soustředění na Tenerife, a druholigovému Táborsku podlehli 0:2.

Slavia, která ve středu prohrála s Duklou 0:4, ani ve druhém zápase nedokázala skórovat. Možnost ukončit střelecké trápení budou červenobílí mít za dva týdny, kdy vystoupení v soutěži zakončí zápasem proti Viktorii Žižkov.

Táborsko na umělé trávě v Edenu vedl asistent Petr Frňka, protože trenér Roman Nádvorník dostal od vedení druhého celku druhé ligy volno k vyřešení osobních problémů. Podle deníku Sport se musí kouč vypořádat s dluhy, do kterých se dostalo jeho podnikání v kamionové dopravě.