ANGLIE - DRUHÁ LIGA
Výsledky 35. kola: Derby - Crystal Palace 0:1, Wolverhampton - Watford 1:1, Leeds - Millwall 1:0, Barnsley - Bolton 2:3, Blackburn - Peterborough 2:3, Blackpool - Bristol 0:0, Brighton - Huddersfield 4:1, Charlton - Burnley 0:1, Hull - Birmingham 5:2, Ipswich - Leicester 1:0, Middlesbrough - Cardiff 2:1, Sheffield Wednesday - Nottingham 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Cardiff | 34 | 22 | 4 | 8 | 56:36 | 70 |
2. | Hull | 35 | 20 | 5 | 10 | 51:39 | 65 |
3. | Watford | 35 | 19 | 6 | 10 | 69:44 | 63 |
4. | Crystal Palace | 35 | 17 | 10 | 8 | 61:42 | 61 |
5. | Leicester | 34 | 17 | 6 | 11 | 56:29 | 57 |
6. | Brighton | 34 | 14 | 13 | 7 | 50:35 | 55 |
7. | Middlesbrough | 35 | 17 | 3 | 15 | 54:53 | 54 |
8. | Nottingham | 35 | 13 | 12 | 10 | 50:46 | 51 |
9. | Leeds | 34 | 14 | 7 | 13 | 44:48 | 49 |
10. | Bolton | 35 | 12 | 12 | 11 | 53:49 | 48 |
11. | Burnley | 35 | 13 | 8 | 14 | 48:48 | 47 |
12. | Blackburn | 35 | 11 | 12 | 12 | 44:46 | 45 |
13. | Derby | 35 | 11 | 11 | 13 | 50:49 | 44 |
14. | Millwall | 34 | 12 | 8 | 14 | 44:50 | 44 |
15. | Charlton | 35 | 11 | 10 | 14 | 43:48 | 43 |
16. | Blackpool | 35 | 10 | 12 | 13 | 50:49 | 42 |
17. | Birmingham | 35 | 10 | 12 | 13 | 45:57 | 42 |
18. | Ipswich | 35 | 11 | 9 | 15 | 35:54 | 42 |
19. | Huddersfield | 35 | 10 | 11 | 14 | 36:61 | 41 |
20. | Sheffield Wednesday | 34 | 11 | 7 | 16 | 39:48 | 40 |
21. | Barnsley | 34 | 10 | 7 | 17 | 43:56 | 37 |
22. | Peterborough | 34 | 11 | 3 | 20 | 51:61 | 36 |
23. | Wolverhampton | 35 | 9 | 9 | 17 | 40:50 | 36 |
24. | Bristol | 35 | 10 | 5 | 20 | 51:65 | 35 |
NIZOZEMSKO
Výsledky 25. kola: Arnhem - Utrecht 2:0, Breda - Heerenveen 1:2, PSV Eindhoven - Venlo 2:0, Zwolle - Tilburg 2:0, Twente Enschede - Ajax Amsterdam 0:2, Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 0:3, Roda Kerkrade - Groningen 4:1, Waalwijk - Alkmaar 2:1, Haag - Almelo 3:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | PSV Eindhoven | 25 | 17 | 2 | 6 | 80:27 | 53 |
2. | Ajax Amsterdam | 25 | 14 | 9 | 2 | 56:25 | 51 |
3. | Feyenoord Rotterdam | 25 | 15 | 5 | 5 | 50:32 | 50 |
4. | Arnhem | 25 | 14 | 6 | 5 | 50:31 | 48 |
5. | Twente Enschede | 25 | 12 | 8 | 5 | 40:24 | 44 |
6. | Utrecht | 25 | 12 | 6 | 7 | 38:29 | 42 |
7. | Nijmegen | 25 | 10 | 6 | 9 | 35:41 | 36 |
8. | Haag | 25 | 8 | 11 | 6 | 41:43 | 35 |
9. | Heerenveen | 25 | 7 | 8 | 10 | 36:46 | 29 |
10. | Groningen | 25 | 8 | 5 | 12 | 24:39 | 29 |
11. | Almelo | 25 | 6 | 10 | 9 | 49:53 | 28 |
12. | Breda | 25 | 7 | 6 | 12 | 27:42 | 27 |
13. | Waalwijk | 25 | 6 | 8 | 11 | 27:33 | 26 |
14. | Zwolle | 25 | 6 | 8 | 11 | 27:38 | 26 |
15. | Alkmaar | 25 | 6 | 7 | 12 | 35:43 | 25 |
16. | Roda Kerkrade | 25 | 5 | 10 | 10 | 36:50 | 25 |
17. | Venlo | 25 | 5 | 7 | 13 | 28:51 | 22 |
18. | Tilburg | 25 | 2 | 8 | 15 | 23:55 | 14 |
TURECKO
Soupeř Plzně v osmifinále Evropské ligy Fenerbahce Istanbul prohrál v městském derby na hřišti Besiktase 2:3. Domácí, v jejichž dresu odehrál celý zápas český obránce Tomáš Sivok, rozhodli o své výhře ve druhé minutě nastavení.
Do vedení šlo ve 24. minutě Fenerbahce, když se v druhém zápase po sobě prosadil Moussa Sow, nejlepší střelec týmu. Za čtvrt hodiny bylo vyrovnáno po vlastní brance Dirka Kuijta.
Po přestávce strhli domácí skóre na svoji stranu trefou Mamadou Nianga. Vzápětí se ale podruhé v zápase trefil Moussa Sow a svou 12. ligovou brankou vyrovnal na 2:2.
O třech bodech pro Besiktas rozhodl v 92. minutě zápasu Olcay. Vzápětí rozhodčí zápas ukončil a Besiktas díky výhře přeskočil v tabulce svého soupeře a na druhém místě na něj má dvoubodový náskok.
Trenér Fenerbahce Aykut Kocaman poslal na hřiště sestavu: Demirel - Gönül, Yobo, Korkmaz, Kaldirim - Cristian (72. Erkin), Belözoglu (89. Topuz), Meireles (73. Topal) - Kuijt, Sow, Webo.
Výsledky 24. kola: Genclerbirligi - Büyüksehir 0:0, Orduspor - Karabükspor 3:2, Akhisar - Elazigspor 0:1, Eskisehirspor - Galatasaray 0:0, Antalyaspor - Gaziantepspor 5:2, Kayserispor - Mersin 2:1, Bursaspor - Sivasspor 1:0, Besiktas - Fenerbahce 3:2, Kasimpasa - Trabzonspor 2:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Galatasaray | 24 | 13 | 8 | 3 | 46:27 | 47 |
2. | Besiktas | 24 | 11 | 9 | 4 | 51:35 | 42 |
3. | Fenerbahce | 24 | 11 | 7 | 6 | 39:28 | 40 |
4. | Bursaspor | 24 | 9 | 10 | 5 | 36:28 | 37 |
5. | Antalyaspor | 24 | 11 | 4 | 9 | 38:35 | 37 |
6. | Kasimpasa | 24 | 10 | 6 | 8 | 34:26 | 36 |
7. | Kayserispor | 24 | 10 | 5 | 9 | 33:33 | 35 |
8. | Eskisehirspor | 24 | 8 | 10 | 6 | 38:29 | 34 |
9. | Genclerbirligi | 24 | 7 | 10 | 7 | 35:35 | 31 |
10. | Trabzonspor | 24 | 8 | 6 | 10 | 26:29 | 30 |
11. | Orduspor | 24 | 6 | 11 | 7 | 29:30 | 29 |
12. | Sivasspor | 24 | 8 | 5 | 11 | 25:31 | 29 |
13. | Karabükspor | 24 | 8 | 5 | 11 | 30:40 | 29 |
14. | Büyüksehir | 24 | 7 | 7 | 10 | 29:30 | 28 |
15. | Gaziantepspor | 24 | 7 | 7 | 10 | 25:38 | 28 |
16. | Elazigspor | 24 | 6 | 9 | 9 | 20:35 | 27 |
17. | Akhisar | 24 | 5 | 7 | 12 | 19:33 | 22 |
18. | Mersin | 24 | 4 | 8 | 12 | 24:35 | 20 |
SLOVENSKO
Výsledky 20. kola: Slovan Bratislava - Zlaté Moravce 4:1 (16. a 20. Peltier, 10. Hlohovský, 31. Kladrubský - 6. Hodek), Košice - Prešov 3:0 (79. a 83. Bukata, 29. Diaby), Trenčín - Myjava 1:0 (5. Mazan z pen.), Trnava - Nitra 2:0 (2. Schranz, 74. Tomaček), Žilina - Banská Bystrica 0:1 (53. Vrána), Senica - Ružomberok 0:3 (39. Ďubek, 73. Almaský, 82. Pekár).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Slovan Bratislava | 20 | 11 | 6 | 3 | 33:20 | 39 |
2. | Košice | 20 | 9 | 5 | 6 | 28:21 | 32 |
3. | Trenčín | 20 | 8 | 7 | 5 | 31:24 | 31 |
4. | Ružomberok | 20 | 8 | 7 | 5 | 22:21 | 31 |
5. | Zlaté Moravce | 20 | 8 | 6 | 6 | 30:26 | 30 |
6. | Senica | 20 | 8 | 5 | 7 | 24:21 | 29 |
7. | Žilina | 20 | 6 | 10 | 4 | 24:15 | 28 |
8. | Banská Bystrica | 20 | 5 | 8 | 7 | 17:18 | 23 |
9. | Prešov | 20 | 6 | 4 | 10 | 15:27 | 22 |
10. | Myjava | 20 | 5 | 5 | 10 | 27:30 | 20 |
11. | Nitra | 20 | 5 | 4 | 11 | 23:35 | 19 |
12. | Trnava | 20 | 4 | 7 | 9 | 17:33 | 19 |
Poznámka: Nitře budou po skončení soutěže odečteny tři body.
SKOTSKO
Výsledek 24. kola: Heart of Midlothian - Motherwell 1:2.
Dohrávka 22. kola: Ross County - Inverness 0:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Celtic Glasgow | 29 | 19 | 5 | 5 | 68:23 | 62 |
2. | Motherwell | 29 | 13 | 7 | 9 | 47:40 | 46 |
3. | Inverness | 29 | 10 | 13 | 6 | 53:46 | 43 |
4. | Ross County | 29 | 10 | 12 | 7 | 36:34 | 42 |
5. | St. Johnstone | 29 | 10 | 11 | 8 | 36:35 | 41 |
6. | Hibernian | 29 | 10 | 9 | 10 | 38:38 | 39 |
7. | Kilmarnock | 29 | 9 | 11 | 9 | 44:38 | 38 |
8. | Dundee United | 29 | 9 | 11 | 9 | 45:50 | 38 |
9. | Aberdeen | 29 | 9 | 10 | 10 | 33:36 | 37 |
10. | St. Mirren | 28 | 8 | 8 | 12 | 35:45 | 32 |
11. | Heart of Midlothian | 29 | 7 | 9 | 13 | 28:41 | 30 |
12. | FC Dundee | 28 | 3 | 6 | 19 | 16:53 | 15 |
RAKOUSKO
Výsledky 24. kola: Sturm Štýrský Hradec - Admira Trenkwalder 1:2, Austria Vídeň - Wacker Innsbruck 4:0, Mattersburg - Ried 1:0, Salcburk - Wiener Neustadt 3:1, Wolfsberg - Rapid Vídeň 2:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Austria Vídeň | 24 | 19 | 3 | 2 | 61:18 | 60 |
2. | Salcburk | 22 | 13 | 6 | 3 | 53:24 | 45 |
3. | Rapid Vídeň | 24 | 12 | 4 | 8 | 38:24 | 40 |
4. | Sturm Štýrský Hradec | 24 | 10 | 7 | 7 | 36:31 | 37 |
5. | Ried | 24 | 9 | 4 | 11 | 40:36 | 31 |
6. | Wolfsberg | 22 | 7 | 7 | 8 | 33:35 | 28 |
7. | Mattersburg | 23 | 7 | 4 | 12 | 24:46 | 25 |
8. | Wacker Innsbruck | 24 | 7 | 1 | 16 | 19:49 | 22 |
9. | Admira Trenkwalder | 23 | 5 | 5 | 13 | 34:49 | 20 |
10. | Wiener Neustadt | 24 | 5 | 5 | 14 | 18:44 | 20 |
PORTUGALSKO
Výsledky 21. kola: Pacos Ferreira - Setúbal 2:0, Sporting Lisabon - FC Porto 0:0, Gil Vicente - Nacional Funchal 1:2, Marítimo - Moreirense 1:1, Rio Ave - Estoril 0:2, Beira Mar - Benfica Lisabon 0:1, Guimaraes - Coimbra 2:0, Olhanense - Braga 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Benfica Lisabon | 21 | 17 | 4 | 0 | 51:14 | 55 |
2. | FC Porto | 21 | 16 | 5 | 0 | 49:10 | 53 |
3. | Pacos Ferreira | 21 | 10 | 8 | 3 | 29:18 | 38 |
4. | Braga | 21 | 11 | 4 | 6 | 45:30 | 37 |
5. | Rio Ave | 21 | 8 | 5 | 8 | 25:28 | 29 |
6. | Marítimo | 21 | 7 | 8 | 6 | 23:31 | 29 |
7. | Estoril | 21 | 8 | 4 | 9 | 32:29 | 28 |
8. | Guimaraes | 21 | 7 | 6 | 8 | 23:32 | 27 |
9. | Nacional Funchal | 21 | 7 | 5 | 9 | 31:35 | 26 |
10. | Sporting Lisabon | 21 | 5 | 8 | 8 | 20:25 | 23 |
11. | Setúbal | 21 | 6 | 5 | 10 | 22:38 | 23 |
12. | Coimbra | 21 | 4 | 8 | 9 | 27:33 | 20 |
13. | Gil Vicente | 21 | 4 | 7 | 10 | 21:33 | 19 |
14. | Olhanense | 21 | 3 | 8 | 10 | 21:32 | 17 |
15. | Moreirense | 21 | 3 | 7 | 11 | 20:35 | 16 |
16. | Beira Mar | 21 | 3 | 6 | 12 | 23:39 | 15 |