Fotbalová Sparta potřetí vyhrála a už je první. Raduje se i Slavia

OBJETÍ ZA ODMĚNU. Kamil Vacek ze Sparty (vpravo) se raduje z prvního gólu s Martinem Juharem. | foto: ČTK

14 2011
Už jen jeden tým má po třech kolech fotbalové ligy tři vítězství. Sparta vyhrála na Slovácku 2:0 a osamostatnila se v čele tabulky. Dosud první Hradec utrpěl doma debakl s Libercem 0:3 a Příbram prohrála na Slavii 1:3.

Sparta nemusela být jediným týmem, který ještě neztratil ani bod. Dosud podobně suverénní Bohemians 1905 ovšem schytali v Jablonci debakl 0:5, a mají tak na kontě stále šest bodů. Jablonečtí vyhráli poprvé v sezoně a posunuli se do horní poloviny tabulky.

Atraktivní liga

V úvodních třech kolech padlo pokaždé 25 gólů, průměr je tedy stále 3,125 gólu na zápas.

Sparťané v Uherském Hradišti nepředvedli ideální výkon, hráli spíš úsporný fotbal, ale i tak jim to stačilo.

Slovácko bylo v první půli lepší, nebezpečnější, ale dvě velké šance nevyužilo. Proti střele Hlůpika a hlavičce Košúta skvěle zasáhl Blažek. A z první kloudné akce hosté udeřili, když nádherným obloučkem překonal Filipka svým třetím gólem v sezoně Vacek.

Po přestávce sparťané už zápas kontrovali, soupeře k ničemu nepustili a v samém závěru z rychlého brejku dali druhý gól. Poprvé v novém působišti se trefil Grajciar.

"Nemůžu našim hráčům nic vytknout. Proti silné Spartě předvedli výkon na hranici svých možností. Chyběl k tomu jen gól, měli jsme využít jednu z těch dvou šancí v první půli," řekl trenér Miroslav Soukup. Jeho tým odehrál slušně všechna tři utkání nového ročníku, ale nemá ani bod.

První výhry pro Plzeň, Slavii a Žižkov

Třetí kolo přineslo premiérová vítězství Plzni, Slavii a Žižkovu.

Slávisté museli proti Příbrami, která dosud jen vítězila, hrát naposled bez diváků. A dlouho byl stav 1:1. Zápas v jejích prospěch zlomil až kapitán Lukáš Jarolím v závěru. Pak se ještě trefil Vlček.

NAKOPAL HO DO... Liberecký fotbalista Jan Nezmar kopnul kolenem do zadku Pavel
PUSU? Českobudějovický fotbalista Zdeněk Ondrášek (vlevo) dal gól. Rudolfu
Josef Kaufman ze Slavie (vpravo) se dere za míčem přes odpor Tomáše Wágnera z
Žižkovský útočník Ilija Nestorovski slaví gól proti Dukle.

Už v pátek mistrovská Plzeň zdolala neškodné Teplice. Pro úřadujícího šampiona to byla nejen první výhra v novém ligovém ročníku a také úspěšná generálka na úterní duel play-off o Ligu mistrů v Kodani.

Plzeň vyšel především druhý poločas, kdy soupeře k ničemu nepustila a dala dva góly.

V souboji nováčků Žižkov doma porazil Duklu, utkání rozhodl Nestorovski v první půli. "Byli jsme nebezpečnější, výhra je zasloužená," řekl žižkovský kouč Martin Pulpit.

Pro Žižkov to byly první body, na ty naopak čeká Ostrava. Nejenže prohrála, ale opět dostala spoustu gólů, Mladá Boleslavi ji nasázela čtyři, byť dva v nastavení. "Odehráli jsme slušné utkání a určitě jsme si nezasloužili dostat čtyři góly," tvrdil trenér Pavel Malura.