Slavia porazila v přípravě i Lech Poznaň, výhru si připsala také Dukla

Slavia zatím na soustředění ve Španělsku válí. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

1 2016
Třetí přípravný zápas na soustředění ve Španělsku, třetí vítězství. Slavia si poradila i s Lechem Poznaň, který porazila 3:1. Výhru slaví také Dukla, která zdolala 1:0 Torpedo Kutaisi.

Bohatý čínský Ťiang-su Suning, úspěšný korejský Suwon a naposledy Lech Poznaň. Na soustředění ve Španělsku se Slavii zatím daří náramně.

Svěřenci trenéra Uhrina měli povedený nástup do zápasu, když už ve čtvrté minutě vystihl Hušbauer rozehrávku soupeře a vyslal do šance útočníka Škodu. A ten se v jasné příležitosti nemýlil - 1:0.

Druhou branku přidal pět minut před přestávkou sám Hušbauer. Prosmýkl se kolem několika protihráčů a v pokutovém území poslal levačkou míč k tyči.

Zimní příprava

Kompletní přehled přípravných zápasů

Jan Štohanzl na tréninku fotbalistů Slavie

Ve druhém poločase Lech Poznaň snížil. Přispěla k tomu chyba brankáře Pavlenky, který vystřídal Berkovce. Slávistický gólman se chystal chytit střelu, která zpočátku nevypadala moc složitě. Ale míč se mu jen otřel o ruku a zapadl do brány.

Dvoubrankové vedení vrátil Slavii náhradník Kenia. Sice neproměnil penaltu, kterou rozhodčí nařídil za faul na Vukadinoviče, ale zaváhání napravil z dorážky.

Slavii čeká ve Španělsku ještě jeden zápas. Utkání proti Dynamu Kyjev bude zároveň generálkou na jarní část ligy. Pražský tým začne v sobotu 13. února doma proti Zbrojovce Brno.

Slavia - Lech Poznaň 3:1 (2:0)
4. Škoda, 40. Hušbauer, 69. Kenia - 48. Kownacki.
Slavia: Berkovec (46. Pavlenka) - Bořil (72. Mikula), Bílek (72. Latka), Deli (72. Frydrych), Jablonský (77. Holík) - Štohanzl (46. Vukadinovič), Hušbauer (77. Piták), Souček (64. Barák), Zmrhal (80. Černý) - Železník (46. Mešanovič), Škoda (66. Kenia).

Dukla - Torpedo Kutaisi (Gruz.) 1:0 (0:0)