Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté otevřeli trénink, sledovali je i Železný či Maki a Kiki

2 2014
Není úplně obvyklé, aby fotbalové týmy otevřely pro fanoušky poslední trénink před zápasem. Česká reprezentace to před přípravným utkáním proti USA udělala. Na stadion na pražské Letné se přišlo podívat několik stovek fanoušků, kteří si po tréninku mohli nechat hráče podepsat.

„Shodou okolností jsem něco podobného nedávno zažil v Basileji. Mělo to úspěch, ohlasy byly pozitivní a přišlo i dost lidí. Snad si lidi užili i tuhle akci reprezentace. Může to utužit vazby mezi fanoušky a fotbalisty,“ poznamenal obránce Marek Suchý.

Trénink začal přesně v 18:30. Jako první vyšel z útrob stadionu Petr Čech, kterého přivítal vřelý potlesk. A také lehký letní deštík.

Pak už hlasatel četl aktuální soupisku národního týmu, byť oznámil i Petra Jiráčka, jenž na tréninku kvůli narození syna chyběl.

Fotogalerie

Bylo znát, že trénink probíhá na Letné, protože největší přivítání si vysloužili sparťané a exsparťané. Jako například kapitán Tomáš Rosický, jenž se právě tady odrazil k velké zahraniční kariéře v Dortmundu a Arsenalu.

Těžší to měli zástupci konkurenční Plzně. Například při čtení jména Davida Limberského se ozvalo i nesmělé bučení. Ale obecně fandové podpořili každou povedenou akci.

„Dobře! Hraj! Pojď!“ křičel trenér Pavel Vrba, až ho bylo slyšet až nahoru na tribunu.

Pokud na tribunách číhali zvědové USA, českého středečního soupeře, nic z taktiky vyčíst nemohli. Kouč Vrba trumfy neodkryl. Po rozcvičce následoval nácvik zakládání útoků z hloubi pole a pak už jen fotbálek „na dvě“. A ani z něj nešla vyčíst středeční sestava.

„Snažíme se fanouškům vyjít vstříc. Tohle byla dobrá příležitost, aby fanoušci mohli vidět reprezentanty. Nebyl důvod, abychom trénink pro fanoušky zavírali. Až budeme mít taktické věci, tak ho pro veřejnost zavřeme,“ uvedl Vrba.

Trénink sledovaly i mimofotbalové osobnosti. Například olympijský vítěz Jan Železný či plážové volejbalistky Markéta Sluková a Kristýna Kolocová.

„Maki“ a „Kiki“ na závěr vyzvaly trenéra Vrbu a obránce Daniela Pudila k penaltovému rozstřelu, který ovšem prohrály. Každá střílela bodlem a každá překonala brankáře Čecha jednou.

Trénink ukončil krátce po půl osmé. Hráči se začali trousit do kabin, ale někteří z nich včetně Rosického či Čecha se brzy mezi fanoušky vrátili kvůli autogramiádě. Na tu se štosovala fronta už během tréninku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze