Sparta dala potřetí za sebou pět gólů, vyhrály i Příbram, Brno a Liberec

28 2017
Pět gólů jako norma. Sparťanští fotbalisté den po svém příletu na soustředění ve Španělsku porazili Sturm Graz 5:0, o debakl třetího týmu rakouské ligy se postarali čtyři střelci, jeden gól byl vlastní.

Třetí tým české ligy proto třetímu mužstvu Rakouska. Zápas v Olivě u Valencie přinesl jednoznačný výsledek, který lichotí domácí nejvyšší soutěži.

Sparta během zimní přípravy nejdřív remizovala s bundesligovým Freiburgem (0:0), ale pak soupeře jasně porážela. Teplicím dala čtyři góly, Ústí nad Labem a Ružomberoku pět. A teď znovu.

Přitom jako první mohl skórovat rakouský tým, po nedorozumění s Karavajevem však brankář Koubek stihl míč ještě před brankovou čárou odkopnout. Vzápětí v 11. minutě po přihrávce Dočkala tak poslal Spartu do vedení Juliš, který opět nastoupil na hrotu útoku.

Ke druhému gólu pomohl sparťanům soupeř, když si Koch srazil do vlastní brány centr. Během druhého poločasu se v rudých dresech vyměnilo osm hráčů včetně Václava Kadlece či Váchy, kteří předchozí tři zápasy v Česku na umělé trávě vynechali.

Výsledky přípravných zápasů

Sparta Praha - Sturm Graz 5:0 (2:0)
Branky: 11. Juliš, 33. vlastní Koch, 57. Néstor, 59. Dočkal, 82. Lafata.
Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch (46. Holek), Michal Kadlec, Vatajelu (61. Hybš) - Néstor (69. Ch. Frýdek), Sáček (46. Čermák), Mareček (61. Vácha), Dočkal (61. Havelka), Konaté (69. V. Kadlec) - Juliš (61. Lafata). Trenér: Požár.

Slovan Liberec - Ferencváros Budapešť 3:2 (0:1)
Branky: 66. a 80. Graiciar, 79. Vůch z pen. - 41. Moutari, 48. Böde.
Liberec: Hladký - Piško (57. Ekpai), Kúdela, Karafiát, Kerbr - Bartl (60. Micovčák), Machuča (68. Bosančič), Obročník (81. Machuča), Šulc (60. Bartošák) - Baroš, Voltr (57. Graiciar). Trenér: Trpišovský.

Zbrojovka Brno - Opava 3:1 (1:0)
Branky: 20. Litsingi z pen., 63. Růsek, 88. Zavadil - 64. Mozol.
Brno: Veselý - Šural, Pavlík, Kijanskas, Jablonský (46. Lutonský) - Buchta (46. Sedlák), Krejčí - Litsingi (46. Přichystal), Škoda (70. Rybička), Ashiru (70. Zavadil) - Řezníček (46. Růsek). Trenér: Habanec.

FK Příbram - Varnsdorf 2:0 (2:0)
Branky: 17. a 29. T. Pilík.
Příbram, 1. poločas: Hruška - Lupták, Tregler, Jiránek, Divíšek, Bazal, Krameš, Květ, Rezek, T. Pilík, Linhart; 2. poločas: Kočí - Ferrara, Kvída, Chaluš, Liščevič, Frizoni, Ježdík, Januška, P. Pilík, Suchan, Kacafírek. Trenér: Tobiáš.

Dukla Praha - Viktoria Žižkov 1:1 (0:1)
Branky: 57. Bezpalec - 40. Čapek.
Dukla: Hruška - Miloševič, Šimůnek, Smejkal (46. Hanousek), Podaný - Bezpalec, Tetour, Bilovský (60. Mustedanagič) - Olayinka, Edmond, Brandner (71. Preisler). Trenér: Hynek.

Jihlava - České Budějovice 2:3 (1:2)
Branky: 45. a 47. Rabušic - 11. Kadula, 29. Wermke, 50. Matějka.
Jihlava, 1. poločas: Rakovan - Nový, Vedral, Krejčí, Novotný - Hronek, Urblík, Zoubele, Batioja - Rabušic, Dvořák; 2. poločas: Hanuš - Fulnek, Vedral, Kryštůfek, Fiala - Záviška, Nový, Batioja, Popovič - Rabušic, Ikaunieks. Trenér: Bílek.

Lokomotiv Plovdiv - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)
Branky: 58. Kamburov - 18. Koné.
Slovácko: Daněk - Reinberk, Hofmann, Břečka, Civič (73. Rezek) - Daníček, Rada (46. Šumulikoski), Havlík (75. Ťok) - Navrátil (63. Biolek), Koné (46. Kubala), Tetteh (63. Šimko). Trenér: Levý.