Příbram zase nedala gól, v přípravě s Boleslaví jasně prohrála

Nespokojený Petr Rada, nový kouč Příbrami, ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

2 2016
Trápení fotbalistů Příbrami trvá. Střelecké trápení neprotrhli ani v přípravném utkání v Mladé Boleslavi, kde prohráli 0:3 po gólech Miljana Vukadinoviče, Golgola Mebrahtua a Jana Chramosty.

Oba celky, které spolu hrály již ve druhém ligovém kole, využily reprezentační přestávky k vzájemnému zápasu. Příbram se potřebuje chytit, neboť v lize ještě nebodovala ani neskórovala. Boleslav zase pracuje na změnách pod novým trenérem Leošem Kalvodou.

V prvním poločase ještě Příbram třetímu celku tabulky odolávala, ale po změně stran se střelou zpoza vápna prosadil Vukadinovič. Stejný hráč připravil snadný gól pro Mebrahtua a skóre završil technickou střelou z 18 metrů Chramosta.

V dresu Mladé Boleslavi nastoupil zkušený záložník Tomáš Borek, který by mohl Středočechy posílit jako volný hráč po zranění Jakuba Rady. Během léta bojoval Borek o místo v kádru Dukly. Poslední tři roky strávil v Turecku.

Přípravná fotbalová utkání

Mladá Boleslav - Příbram 3:0 (0:0)

Branky: 57. Vukadinovič, 77. Mebrahtu, 83. Chramosta.
Mladá Boleslav: Šeda - Kúdela (46. Fleišman), Douglas (46. Hůlka), Polom, Keresteš - Přikryl (46. Vukadinovič), Borek (73. Vodháněl), Valenta, Fabián (46. Kalabiška) - Chramosta, Vodháněl (46. Mebrahtu). Trenér: Kalvoda.
Příbram: Hruška (46. Boháč) - Mareš, Tregler, Jiránek, Divíšek (55. Moravec) - Pilík, Rezek, Krameš (46. Trapp), Ferrara (46. Brandner) - Majtán, Mahmutovič. Trenér: Rada.

Dukla Praha - Ajman Club (SAE) 2:2 (2:2)
Branky Dukly:
3. Beauguel, 36. Juroška.
Sestava Dukly: Rada - Kušnír (46. Miloševič), Smejkal, Šimůnek, Preisler - Čajič, Hanousek, Koval (46. Manzia) - Olayinka, Beauguel, Juroška. Trenér: Šilhavý.

Ostrava - Karviná 1:1 (0:1)
90. Kania - 34. Moravec.
Sestava Karviné: Pindroch - Toml, Košťál, Hošek (46. Dreksa), Panák (58. Eismann) - Okleštěk (76. Smrž), Mensah (41. Duda), Moravec, Budínský, Zelený - Galuška (58. Jurčo). Trenér: Weber.

Slovácko - Opava 5:1 (3:1)
6. Koné, 27. Kerbr z pen., 42. Zajíc, 71. Kalouda, 73. Košút - 45. Zapalač.
Sestava Slovácka - I. poločas: Heča - Reinberk, Košút, Hoffman, Šimko - Daníček, Šumulikoski - Diviš, Zajíc, Kerbr - Koné. II. poločas: Daněk - Chyla, Košút, Daníček, Šimko - Reinberk, Hlúpik, Ťok, Kalouda, Kerbr (68. Havlík) - Koné (68. Biolek). Trenér: Levý.