Plzeň bez opor zdolala po dvou penaltách Domažlice, vyhrál i Jablonec

Plzeňský útočník Aidin Mahmutovič (vpravo) v hlavičkovém souboji s Ondřejem Chocholouškem z Domažlic. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

14 2015
Plzeňští fotbalisté i ve svém druhém přípravném utkání proti soupeři z nižší soutěže vyhráli, ale proti třetiligovým Domažlicím zrovna nezářili. K vítězství 3:1 jim pomohly penalty, které za stavu 1:1 proměnil Rajtoral. Jablonec vyhrál na Kanárských ostrovech nad týmem Atlético Victoria 3:2, když se o vítězný gól postaral pět minut před koncem Moulis.

Plzeň zdaleka nenasadila nejsilnější sestavu a přestože po třech minutách vedla, neměla to proti Domažlicím snadné. V 25. minutě totiž soupeř po standardce vyrovnal. Do půle však vrátil prvnímu týmu ligy vedení dvěma góly Rajtoral. Oba padly z pokutových kopů.

V předchozím duelu Plzeň stejným poměrem jako Domažlice porazila divizní Tachov. Ani v jednom utkání nenastoupili Limberský, který po listopadové operaci koleno ještě šetří, Hořava, Vaněk či Horváth. V sobotu mužstvo odletí na soustředění do Turecka.

„Naším cílem je zahraniční soustředění absolvovat v maximálním počtu zdravých hráčů,“ vysvětlil trenér Koubek, proč proti Domažlicím nasadil několik hráčů z juniorky.

Ačkoliv jsou fotbalisté Slovácka uprostřed týdenního kondičního drilu, nebylo to na jejich hře v duelu s Třincem vůbec znát. „Všechno děláme na hřišti, včetně běhů,“ vysvětlil po výhře 3:0 slovácký trenér Svatopluk Habanec.

Proti Třinci nasadil do každého poločasu zcela odlišnou sestavu a víc se mu líbil výkon té, v níž bylo víc hráčů širšího kádru. „Po hráčích jsem chtěl presink, v prvním poločase se nám ale dařilo plnit úkoly jen patnáct minut, pak jsme od toho upustili. Druhá parta byla pohyblivější,“ poznamenal kouč.

Za Slovácko poprvé chytala dosud jediná zimní posila Michal Daněk, klub očekává také příchod vytipovaných ofenzivních hráčů z Kostariky a Ghany, který se však protahuje.

Výsledky přípravných zápasů

Viktoria Plzeň - Domažlice 3:1 (3:1).
28. a 39. Rajtoral obě z pen., 3. Tecl - 25. Roubal.
Sestava Plzně, 1. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Procházka, Baránek, Medveděv - Hradecký, Hrošovský, Kovařík - Tecl, Mahmutovič, Chramosta; 2. poločas: Bolek - Lešek, Hejda, Šíša, Čihák - Kratochvíl, Mlynařík - Koudelka, Kolář, Hrdlička - Holenda. Trenér: M. Koubek.

Jablonec - Atlético Victoria 3:2 (1:1)
40. Crnkič, 75. Čížek, 85. Moulis - 43. Izquirerdo, 65. García.
Sestava Jablonce: Hrubý - Romera, Pernica (46. Mišůn), Kysela, Novák - Hübschman (46. Greguš), Rossi - Kopic (46. Mihálik), Pospíšil (46. Čížek), Crnkič (46. Moulis) - Doležal. Trenér: Šilhavý.

Slovácko - Třinec 3:0 (1:0).
38. Šimko, 50. Diviš, 87. Havlík.
Sestava Slovácka, 1. poločas: Heča - Kuncl, Košůt, Rada, Šimko - Šumulikoski - Galuška, Trávník, Kalouda, Kerbr - Došek; 2. poločas: Daněk - Reinberk, Mezlík, Břečka, Šimko - Valenta - Hlúpik, Havlík, Sadílek, Civič - Diviš. Trenér: Habanec.