28 2017
Fotbalisté vedoucího Uničova nevyužili v MSFL možnost odskočit druhé Sigmě Olomouc B na osmibodový rozdíl. V utkání 22. kola podlehli doma soupeři z druhé poloviny tabulky Kroměříži 0:1 a osm kol před koncem vedou tabulku o pět bodů.

Zápas v Uničově rozhodl gólem deset minut před poločasem hostující Tomáš Jeleček. Hanácké Slavii se v odvetné fázi sezony velmi daří, z šesti zápasů pět vyhrála, pouze s Hlučínem remizovala, a odpoutala se z pásma sestupu. Naopak Uničov poprvé v letošní sezoně vyšel doma naprázdno, a ukončil tak sérii devíti zápasů bez prohry na vlastním hřišti.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Exdruholigovému týmu Sigmy Olomouc B se nedaří snížit ztrátu na vedoucí Uničov, a to hlavně vinou výsledků na hřištích soupeřů. Mladí Hanáci uhráli jen bezbrankovou remízu v Otrokovicích a ze druhé pozice v tabulce ztrácejí pět bodů.

Neschopnost Sigmy B vyhrát venku je dlouhodobá, naposledy se jí totiž podařilo dovézt tři body před sedmi měsíci z Hulína. Od té doby získala u soupeřů v šesti zápasech jen dva body za dvě remízy.

Výsledky 22. kola: Vyškov - Líšeň 1:3 (0:2), Otrokovice - Sigma Olomouc B 0:0 (0:0), HFK Olomouc - Hlučín 0:1 (0:1), Petřkovice - Blansko 1:1 (0:1), Třebíč - Mohelnice 2:3 (2:1), 1.FC Slovácko B - Velké Meziříčí 5:3 (3:2), Uničov - Kroměříž 0:1 (0:1), Fastav Zlín B - Hulín 2:3 (1:2).

1. Uničov 22 12 8 2 50:23 44
2. Olomouc B 22 12 3 7 40:20 39
3. Hlučín 22 11 5 6 29:24 38
4. Velké Meziříčí 22 11 3 8 55:47 36
5. Hulín 22 10 6 6 41:34 36
6. Slovácko B 22 8 9 5 34:27 33
7. Vyškov 22 9 4 9 34:26 31
8. Petřkovice 22 8 7 7 38:36 31