Znojmo - Příbram 3:0, dva góly v úvodu a nováček slaví druhou výhru

26 2013
Fotbalisté Znojma slaví svou druhou ligovou výhru, ve 12. kole porazili Příbram 3:0 a v posledních třech kolech získali sedm bodů. Za vítězstvím šel nováček soutěže od začátku, už po osmi minutách vedl o dva góly. Příbramský Zápotočný neproměnil za stavu 1:0 penaltu.

Vše podstatné se událo hned v úvodních deseti minutách. Už ve 4. minutě chyboval Tarczal, který nechtěně přihrál za obranu znojemskému útočníkovi Vašíčkovi a ten prostřelil brankáře Hrušku.

Klíčový moment přišel v 8. minutě. Agilní Švancara vybojoval pokutový kop, zkušený Zápotočný ale penaltu neproměnil, když mu pomalou střelu po zemi chytil brankář Hrubý. Ihned poslal dlouhý nákop dopředu, Okleštěk pronikl mezi zadáky soupeře a přesným lobem přehodil vybíhajícího brankáře Hrušku.

"Povedený úvod nám hodně pomohl. Zápas se hraje úplně jinak. Můžeme jej kontrolovat a nemusíme se nikam honit," poznamenal po utkání brankář Znojma Hrubý, který měl zásluhou rychlých výkopů podíl na obou úvodních brankách Znojma.

"Taktiku s dlouhými nakopávanými míči máme založenou na tom, abychom překonali obranu soupeře. Hned jak jsem penaltu chytl, tak jsem se snažil co nejrychleji míč vykopnout. I když se mi nepovedlo poslat míč, kam jsem přesně chtěl, tak z akce padl gól," usmál se Hrubý.

"To byl zřejmě pro nás malý hřebíček. Dostat hned po neproměněné penaltě gól s námi psychicky zatřepalo. Přesto jsme ještě za stavu 2:0 mohli vstřelit kontaktní branku. Byli bychom více ve hře a mohli bychom pomýšlet na lepší výsledek," posteskl si útočník Příbrami Švancara.

Po získání rychlého dvoubrankového náskoku se Znojmo zatáhlo více do defenzívy a svou hru prokládalo rychlými protiútoky. Jeden z nich zakončil Vašiček střelou vedle branky a ve 32. minutě propásl možnost zvýšit náskok Crnkič, jenž ale po sólovém útoku jen trefil brankáře Hrušku a o chvíli později konstrukci branky.

Příbram potvrzovala, že na hřištích soupeře není příliš nebezpečná, když už 10 zápasů venku nevyhrála a v této sezoně v nich dala pouze 2 góly. Vážněji za první poločas zahrozil pouze Pilík. Jeho střelu z trestného kopu ze 30 metrů stačil brankář Hrubý vytáhnout nad břevno a o chvíli později jeho střelu z levé strany rovněž vyrazil.

Příbram se pokusila po změně stran hrát aktivněji. Útočné akce ale zůstávaly jen u náznaku, neboť jim chyběla přesnost i myšlenka. Takticky dobře hrající Znojmo trestalo chyby protivníka jednoduchými protiútoky do otevřené obrany.

V 55. minutě Okleštěk zatočil od pravé postranní centrovaný míč, který doplachtil přes brankáře Hrušku do sítě. "Chtěl jsem tak vystřelit. Podíval jsem se, kde je brankář. Ten se díval na hráče a couval. Tak jsem to zkusil a vyšlo to," popsal Okleštěk svou druhou branku v zápase, kterou kouč Kalvoda označil, že je z říše geniálních gólů.

"Jsem nespokojený, že jsme nedali branku. Přitom jsme se před zápasem se spoluhráči bavili o tom, že má Znojmo v Brně spíše komorní diváckou atmosféru a spíše nám naší fanoušci vytvořili domácí prostředí," dodal útočník Příbrami Švancara.

Nový kouč Příbrami Čuhel se ještě pokusil oživit hru svých svěřenců změnami v sestavě, ale ani tento tah nepomohl ke zvratu. Znojmo cenné vítězství s přehledem uhájilo.

1. FC Viktoria Plzeň 3 3 0 0 6:0 9
2. AC Sparta Praha 4 2 2 0 4:2 8
3. SK Slavia Praha 3 2 1 0 3:0 7
4. SK Sigma Olomouc 3 2 0 1 4:3 6
5. 1. FC Slovácko 4 1 2 1 6:4 5
6. Bohemians Praha 1905 3 1 2 0 3:2 5
7. MFK Karviná 3 1 1 1 4:3 4
FK Teplice 3 1 1 1 4:3 4