Bayern školil fotbalisty Manchesteru City, remíza United i Juventusu

Franck Ribéry (vpravo) a David Alaba z Bayernu se radují z gólu, který Ribéry vstřelil do sítě Manchesteru City v utkání Ligy mistrů. | foto: Darren StaplesReuters

2 2013
Nejlepší fotbalový klub Evropy z minulé sezony si snadno poradil s tím nejbohatším. Bayern Mnichov v Lize mistrů dlouho školil tým Manchesteru City, nakonec v Anglii vyhrál 3:1, byť mohl dát mnohem víc gólů. Suverénně vede skupinu D, v jejímž druhém středečním utkání Plzeň padla na hřišti CSKA Moskva 2:3.

Bayern, kterého koncem října a v úvodu listopadu čekají dvě utkání s Plzní, souboj dvou favoritů ovládl od úvodních minut. Ribéry tvrdou střelou z víc než 20 metrů zaskočil Harta, po přestávce utekl obráncům Müller, obešel i brankáře a střílel do prázdné brány. V 59. minutě si Robben povodil Nastašiče a sólo zakončil pravačkou k bližší tyči.

Exhibici však v závěru narušil střídající Negredo gólem na 1:3, poté byl vyloučen hostující Boateng a další domácí náhradník David Silva z přímého kopu trefil břevno. Pak byl konec.

Za Real Madrid střílel opět Cristiano Ronaldo, proti outsiderovi z Kodaně se trefil v obou poločase a navázal na hattrick z prvního kola na Galatasaray. Další dvě branky přidal Di Mária.

Galatasaray Istanbul vedl díky Drogbovi na Juventusu, který pak skóre otočil. Dvě minuty před koncem však hosté vyrovnali na 2:2.

Manchester United neodčinil víkendovou porážku v anglické lize s West Bromwichem, na horké půdě v Doněcku sice proti Šachtaru vedl díky Wellbeckovi, ale náskok neudržel a remizoval 1:1.

Suverénní byl Paris St. Germain proti Benfice, dva góly dal kapitán Ibrahimovic, po půlhodině to bylo už 3:0.

Skupina A
Šachtar Doněck - Manchester United 1:1 (0:1)
Branky: 76. Taison - 18. Welbeck. Rozhodčí: Královec (ČR).

Leverkusen - San Sebastian 2:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Rolfes, 90.+2 Hegeler - 52. Vela. Rozhodčí: Karasev (Rus.).