Dukla - Plzeň 0:3, mistr snadno vyhrál, udeřil v úvodech obou poločasů

5 2014
Plzeňští fotbalisté potřetí za sebou v lize vyhráli a zadupali na Spartu. V sobotním utkání 23. kola zdolali Duklu na jejím hřišti snadno 3:0 a stáhli náskok vedoucího týmu tabulky na pět bodů. Spartu v neděli čeká těžký zápas na Slovácku.

V předchozích dvou domácích zápasech Dukla dostala od Plzně pokaždé čtyři góly a vysoko prohrála. Že se časy nemění, naznačil už úvod utkání.

Plzeň soupeři nepůjčovala míč, kombinovala na jeho polovině, měla výraznou převahu. A i když se nemohla probít do šancí, přesto vedla.

V 18. minutě centr Kovaříka propadl k Hrošovskému, od nějž se míč odrazil přímo Teclovi a ten zblízka bez potíží propálil Radu. V lize se trefil poprvé od úvodního jarního kola v Ostravě, celkově Vstřelil svůj devátý gól sezony. Do půle mohl přidat i desátý, odpoutal se od Božiče, ale volej po centru Kovaříka poslal zblízka nad.

Plzeň opět nastoupila bez Horvátha, který v lize zůstal na lavičce i minulý týden proti Liberci (6:0). Jeho absence týmu ani tentokrát neublížila. Naopak, jeho zástupce Hrošovský byl u prvních dvou gólů. Před druhým krásnou přihrávkou mezi stopery poslal do šance Koláře, který si sám před gólmanem věděl rady. Běžela 50. minuta a bylo rozhodnuto.

Duklu první inkasovaná branka probudila, druhá ji však rozhodila. Po první trefě Tecla domácí hráči ztratili zábrany i velký respekt, který do té doby ukazovali. Podrželi míč ve středu pole, nebáli se zaútočit ve větším počtu a plzeňské obraně přichystali několik horkých chvil. Hosté, jimž v obraně chyběl Čišovský, totiž měli problémy s centrovanými míči.

Jenže v koncovce byli domácí nešikovní stejně jako v týdnu v pohárovém utkání na Spartě, kde neproměnili několik šancí a vypadli. Proti Plzni nedokázali vyrovnat a začátek druhé půle nezvládli. Chvíli před Kolářovým gólem měl velkou příležitost Hořava, ale bránu minul.

Plzni to nevadilo. Po Kolářově hezké brance dala ještě hezčí. Kovařík přetáhl centr, Petržela se z pravé strany do míče položil a trefil se ke vzdálenější tyči.

"První půle byla vyrovnaná. Vedli jsme, měli jsme ještě jednu šanci Tecla, i soupeř měl dvě šance," zhodnotil plzeňský trenér Dušan Uhrin mladší. "Na druhou půli jsme trošku změnili taktiku a vyplatilo se to. V podstatě jsme dominovali, dali jsme rychle gól na 2:0, držení míče nám pomohlo ke třetímu gólu."

Čtyřgólovou normu však Plzeň tentokrát nedodržela. Když Duklu v předchozích dvou ročnících porazila dvakrát v Praze a jednou doma, dala jí pokaždé čtyři branky.

"Bohužel fotbal se rozhoduje v pokutových územích a tam byla Plzeň jednoznačně lepší. Naše efektivita a finální řešení je horší, a proto tenhle konečný výsledek," řekl Luboš Kozel, kouč Dukly.