Dukla - Budějovice 4:0, poslední Jihočeši nevyhráli posedmé v řadě

SLÁVA. Fotbalisté Dukly se radují z gólu proti Českým Budějovicím. | foto: Vít ŠimánekČTK

29 2013
Už před víkendem je jasné, že na posledním místě ligové tabulky zůstanou i po 21. kole fotbalisté Českých Budějovic. Na hřišti Dukly totiž schytali debakl 0:4, v každém poločase dostali dva góly, a na výhru tak čekají už sedm zápasů. Pražský celek si drží šestou příčku.

V prvním poločase na Julisce skórovali Tomáš Borek a Zbyněk Pospěch, po pauze navýšili vedení Chorvat Tomislav Božič a opět Borek.

Trenér Dukly Luboš Kozel byl rád, že jeho tým doma odčinil porážku 0:4 z posledního zápasu v Plzni: "Minule jsme tu čtyřku dostali v Plzni a všechno bylo opačně, než jsme si přáli. Dneska nám to fotbal vrátil se vším všudy."

Utkání Dukla versus České Budějovice ve videoreportáži

Pražané se prosadili hned z první šance zápasu. Pospěch přistrčil míč Borkovi, který před šestnáctkou napřáhl a povedenou křížnou střelou k tyči překonal Daňka.

O deset minut později na druhé straně postupoval zleva sám na domácí branku Řezníček, ale v nadějné pozici trefil slabou ranou jen rukavice připraveného gólmana Rady

Po pasáži bez větších šancí si Dukla v závěru poločasu pojistila vedení druhým gólem. Nejlepší střelec Pospěch se ve 43. minutě otočil v pokutovém území a tvrdou střelou si připsal první zásah na jaře a celkově šestý v sezoně.

Ani v úvodu druhé půle se obraz hry příliš nezměnil. Dukla častěji držela míč, ale do velkých příležitostí se dlouho nedostávala. O střelu z dálky se pokusil Štetina, ale Daněk s jeho slabým pokusem doprostřed brány neměl problém.

Po závaru v pokutovém území Českých Budějovic se dostal k míči Hašek a v pádu vypálil těsně vedle. V 67. minutě byl ještě blíž třetí brance domácí Pospěch, jenž po spolupráci s Borkem postupoval sám na Daňka. Zkušený útočník však ve stoprocentní šanci selhal a z blízka trefil jen boční síť.

Dukla si spravila chuť o chvíli později, když mezi 72. a 74. minutou dorazila Jihočechy dvěma slepenými góly. Nejprve se po akci Kaloudy a Vrzala zblízka prosadil Božič svou premiérovou ligovou trefou a krátce po něm nachytal Daňka slabou střelou mezi nohama Borek, jenž skóroval podruhé v utkání.

Dejvickému celku se tak povedlo ideálně odčinit debakl 0:4 z minulého kola v Plzni.

Budějovický kouč Pavol Švantner byl z výkonu svého týmu zklamaný: "Myslím si, že výsledek mluví za vše. Dukle jsme nabídli výhru našimi naivními chybami. Začátek utkání byl vyrovnaný, snažili jsme se eliminovat kombinační hru Dukly. Přišla první laciná branka a pak druhá laciná branka. Z naší strany to byla křeč."