Zlín - Příbram 2:0, domácí stopeři stříleli góly v závěru obou poločasů

Tomáš Poznar ze Zlína (ve žlutém) u míče v utkání proti Příbrami. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

30 2016
Fotbalisté Zlína si v prvním kole nové sezony připsali do ligové tabulky první tři body a ukončili sérii 15 zápasů bez výhry. Doma díky brance Hájka v závěrečných vteřinách prvního poločasu a trefě dalšího stopera Jugase z předposlední minuty porazili Příbram 2:0.

„Nepřekvapilo mě, že dali góly stopeři. Standardní situace jsou od toho, aby se v nich prosadili,“ usmíval se trenér domácích Bohumil Páník.

Ve středové řadě Zlína nastoupili nováčci Hnaníček a Štípek, kteří v uplynulé sezoně hráli v Příbrami. Hostující trenér Pulpit zařadil do základní sestavy hned tři nové hráče - obránce Nikoliče s Ferrarou a na hrot útoku Majtána.

Zlín - Příbram

Hosté založili svou taktiku na defenzivě, přenechali soupeři iniciativu a spoléhali pouze na rychlé protiútoky.

Z převahy ale domácí dlouho nic nevytěžili. Jejich akce končily na nepřesnostech a postupně se hra měnila v bezradnost. Slibnou příležitost promarnil ve 35. minutě Štípek, který sólo zbrkle zakončil nepřesnou střelou.

Příbram zahrozila za celý poločas pouze dvakrát. Pilíkovu ránu z větší vzdálenosti brankář Dostál kryl a Brandnerovu pokusu chyběl důraz.

Převahu se podařilo Zlínu zúročit až v závěru poločasu. Po rohovém kopu stačil brankář Hruška míč jen vyrazit k Hájkovi a ten zkušeně po kličce prostřelil obranu.

Po inkasovaném gólu si oba celky role vyměnily. Příbram obohatila svůj herní rejstřík o útočnou aktivitu, Zlín se více zatáhl na vlastní polovinu a snažil se pouze nakopávat míče na útočníka Poznara.

Ojedinělou možnost k vyrovnání však zakončil v 64. minutě Pilík tvrdou střelou nad branku. V úmorném vedru postupně tlak hostů ztrácel na síle. V poslední zoufalé snaze o vyrovnání potrestal chybu soupeře Jugas a po Jordanově úniku přidal druhou branku.

Mužstvo má na čem stavět. Obrana pracovala velmi dobře,“ hodnotil zápas hostující trenér Martin Pulpit. „Ale musíme si říct více kritických slov směrem k hráčům dopředu. To nás stálo lepší výsledek.“

1. Fastav Zlín 8 6 2 0 17:5 20
2. FK Mladá Boleslav 8 6 1 1 16:6 19
3. FC Viktoria Plzeň 8 6 1 1 14:6 19
4. AC Sparta Praha 8 4 3 1 13:7 15
5. SK Slavia Praha 7 3 3 1 12:8 12
6. Dukla Praha 8 3 2 3 15:11 11
7. MFK Karviná 7 3 1 3 11:13 10
8. FC Hradec Králové 8 3 1 4 8:10 10