Zlín - Příbram 2:0, domácí stopeři stříleli góly v závěru obou poločasů

Tomáš Poznar ze Zlína (ve žlutém) u míče v utkání proti Příbrami. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

30 2016
Fotbalisté Zlína si v prvním kole nové sezony připsali do ligové tabulky první tři body a ukončili sérii 15 zápasů bez výhry. Doma díky brance Hájka v závěrečných vteřinách prvního poločasu a trefě dalšího stopera Jugase z předposlední minuty porazili Příbram 2:0.

„Nepřekvapilo mě, že dali góly stopeři. Standardní situace jsou od toho, aby se v nich prosadili,“ usmíval se trenér domácích Bohumil Páník.

Ve středové řadě Zlína nastoupili nováčci Hnaníček a Štípek, kteří v uplynulé sezoně hráli v Příbrami. Hostující trenér Pulpit zařadil do základní sestavy hned tři nové hráče - obránce Nikoliče s Ferrarou a na hrot útoku Majtána.

Zlín - Příbram

Hosté založili svou taktiku na defenzivě, přenechali soupeři iniciativu a spoléhali pouze na rychlé protiútoky.

Z převahy ale domácí dlouho nic nevytěžili. Jejich akce končily na nepřesnostech a postupně se hra měnila v bezradnost. Slibnou příležitost promarnil ve 35. minutě Štípek, který sólo zbrkle zakončil nepřesnou střelou.

Příbram zahrozila za celý poločas pouze dvakrát. Pilíkovu ránu z větší vzdálenosti brankář Dostál kryl a Brandnerovu pokusu chyběl důraz.

Převahu se podařilo Zlínu zúročit až v závěru poločasu. Po rohovém kopu stačil brankář Hruška míč jen vyrazit k Hájkovi a ten zkušeně po kličce prostřelil obranu.

Po inkasovaném gólu si oba celky role vyměnily. Příbram obohatila svůj herní rejstřík o útočnou aktivitu, Zlín se více zatáhl na vlastní polovinu a snažil se pouze nakopávat míče na útočníka Poznara.

Ojedinělou možnost k vyrovnání však zakončil v 64. minutě Pilík tvrdou střelou nad branku. V úmorném vedru postupně tlak hostů ztrácel na síle. V poslední zoufalé snaze o vyrovnání potrestal chybu soupeře Jugas a po Jordanově úniku přidal druhou branku.

Mužstvo má na čem stavět. Obrana pracovala velmi dobře,“ hodnotil zápas hostující trenér Martin Pulpit. „Ale musíme si říct více kritických slov směrem k hráčům dopředu. To nás stálo lepší výsledek.“

1. FC Viktoria Plzeň 26 18 5 3 39:16 59
2. SK Slavia Praha 25 17 7 1 53:17 58
3. AC Sparta Praha 26 14 7 5 41:22 49
4. FK Mladá Boleslav 26 12 9 5 40:27 45
5. FK Teplice 25 11 7 7 33:22 40
6. Fastav Zlín 26 10 8 8 32:29 38
7. FK Jablonec 25 8 8 9 37:34 32
8. Dukla Praha 26 8 6 12 32:32 30