Itálie se trápila proti trpaslíkovi, Chorvatsko ztratilo v Ázerbájdžánu

Italský fotbalista Marco Verratti (v bílém) hlavičkuje v souboji s Paulem Fenechem z Malty. | foto: Reuters

3 2015
Až dvacet minut před koncem vstřelili italští fotbalisté vítězný gól proti Maltě. Připsali si tak výhru 1:0 a tři body do kvalifikace o mistrovství Evropy 2016. Jen bod získalo Chorvatsko na hřišti Ázerbájdžánu za bezbrankovou remízu.

Ve skupině B se pořadí na prvních třech místech nezměnilo. Na první příčce zůstali Velšané, kteří zásluhou Balea vyhráli na Kypru 1:0. Navíc poprvé od roku 1981 udrželi čtvrté čisté konto v řadě.

Kvalifikace o postup na Euro

Důležité tři body získali také Belgičané, když otočili utkání s Bosnou. Tu sice poslal do vedení Džeko, ještě během první půle se ale trefili Fellaini a De Bruyne a v druhém poločase důležité tři body potvrdil z penalty Hazard.

Izrael si bez problémů poradil s Andorrou 4:0 a je třetí.

V čele skupiny H se Italové dotáhli na Chorvatsko, které remizovalo bez branek v Ázerbájdžánu. Itálie se sice dlouho trápila proti Maltě, po zásahu Pellého ale nakonec slavila zisk důležitých tří bodů.

Třetí místo patří po těsné výhře v Bulharsku Norům.