Slavia - Slovácko 0:1, domácí prohráli a stále nejsou zachráněni

18:58
Mohli se definitivně zachránit, místo toho si fotbalisté Slavie připsali druhou porážku za sebou. Ve 26. ligovém kole doma prohráli 0:1 se Slováckem. Na svém stadionu padli teprve podruhé v tomto ročníku.

VÝBORNĚ, KAPITÁNE! Fotbalisté Slovácka gratulují Michalu Kordulovi ke gólu do sítě Slavie. | foto: Roman VondroušČTK

Utkání Slavia versus Slovácko ve videoreportáži

Jediný gól vstřelil v 38. minutě kapitán hostí Michal Kordula.

Tým z Uherského Hradiště zastavil sérii tří porážek. Naopak Slavia vyhrála jediné utkání z posledních třinácti duelů, zůstává dvanáctá a stále ještě nemá jistou záchranu v lize.

Oba trenéři udělali před zápasem změnu na pozici brankáře. Do slávistické brány se místo zraněného Berkovce po pěti kolech vrátil Čontofalský. Hosté vsadili na Melichárka, pro něhož to byla premiéra v české lize. A na nedostatek práce si rozhodně nemohl stěhovat.

Poprvé se zapotil ve 12. minutě, kdy obrana Slovácka špatně odkopla míč jen k Milutinovičovi, ale domácí záložník slibnou šancí pohrdl a slabou střelou trefil gólmana.

Vzápětí nebezpečně pálil kapitán Jarolím a byla to poslední akce, kterou předvedl. O chvíli později se totiž zranil a musel přepustit místo Pospěchovi.

Slovácko se postupně dostalo do tempa a ve 28. minutě poprvé zahrozilo. Došek ovšem napálil odražený míč jen do Čontofalského. Z další akce se řítil na domácí branku Hlúpik, zakončil však nepřesně.

Otevřít skóre tak mohli slávisté. Dostál našel centrem Škodu a Melichárka zachránilo břevno.

Ve 38. minutě už se skóre pohnulo. Tým z Uherského Hradiště rychlou kombinací rozebral domácí obranu a trestuhodně nepokrytý kapitán Kordula z malého vápna zavěsil za bezmocného Čontofalského.

Slovácko dalo gól po 340 minutách a na hřišti Slavie skórovalo po devíti letech.

Domácí kouč Poustka poslal po přestávce na trávník dvacetiletého ligového debutanta Sudka a necelé dvě minuty od jeho příchodu nebyl daleko od srovnání Vlček.

Ale Pražanům jinak odskakovaly míče a do šancí se dostávali velmi lopotně. Slovácko naopak chytře čekalo na brejky a po jednom z nich hlavičkoval na zadní tyči těsně mimo Hlúpik.

Slávisté v závěru sevřeli soupeře do kleští, prosadit se ale nedokázali ani Milutinovič a po něm hlavičkou Škoda. Slavia tak potřetí z posledních čtyř kol nedala gól.