4 2017
Fotbalisté Uherského Brodu deklasovali ve 23. kole divize D Tasovice 7:1 a ze druhé příčky ztrácejí na čelo pouhý bod. O třech bodech rozhodl zejména povedený první poločas, v němž domácí vstřelili pět branek. Podívejte se na video.

Uherský Brod tak solidně napravil zaváhání z předchozího kola, v němž podlehl Brumovu. Dvěma zásahy se blýskl Bronislav Šálek, jenž otevřel skóre z penalty ve 23. minutě a ve 34. už zvyšoval na 4:0 pro domácí. Mezi jeho zásahy vměstnali dva góly Jan Michalec a Michal Vrága.

Krátce před poločasem už u domácích svítila pětka, vlastní branku si po rohu vstřelil Jan Landšperský. I po změně stran kraloval Uherský Brod, byť si dovolil polevit z tempa. Prosadili se ještě Ondřej Večera a Marek Kúdela.

Čestný úspěch Tasovic v 61. minutě zařídil Miroslav Paul, se dvaceti góly nejlepší střelec divize D.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

„Soupeř se za rozhodnutého stavu uvolnil a zlepšil se. Přesto jsme si vytvořili ještě hodně šancí a konečný rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší. I tak jsme ale samozřejmě spokojení,“ řekl klubovému webu trenér Uherského Brodu Martin Onda.

Výsledky 23. kola: Rosice - Slavoj Polná 1:1 (1:1), Bystřice n.P. - Břeclav 3:0 (2:0), Hodonín - Vrchovina 1:3 (1:1), Uherský Brod - Tasovice 7:1 (5:0), Holešov - Bzenec 3:0 (1:0), Žďár n.Sázavou - Brumov 1:2 (1:1), Slavičín - Pelhřimov 1:1 (1:1). Utkání Stará Říše - Velká Bíteš je na programu 24. května.

1. Hodonín 23 18 3 2 65:24 57
2. Uherský Brod 23 18 2 3 59:27 56
3. Rosice 23 14 7 2 44:17 49
4. Břeclav 23 13 4 6 40:28 43
5. Slavičín 23 11 7 5 35:17 40
6. Polná 23 9 7 7 53:54 34
7. Bzenec 22 9 4 9 39:43 31
8. Tasovice 23 8 6 9 40:41 30