8 2017
Fotbalisté Sokolu Brozany se přiblížili návratu do třetí nejvyšší soutěže. Ve 28. kole divize B lídr tabulky udolal druhý Nymburk 3:2 a dvě utkání před koncem na něj má pětibodový náskok. Podívejte se na video.

Brozany vstoupily do šlágru skvěle a od druhé minuty vedly - přihrávku z pravého křídla poslal v pádu na zadní tyč Petr Barnat. O dvacet minut později ale bylo vyrovnáno, na rohový kop si naběhl Ivan Bartanskyy a hlavou trefil přesně.

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Stav 1:1 dlouho nevydržel, krátce po půlhodině hry utekl obraně hostí Chukwudi Chukwuma a obstřelem gólmana vrátil Brozanům náskok. Pro někdejšího hráče Teplic to byla desátá branka v sezoně. Chvíli poté se ale nechal vyloučit nymburský Bartanskyy.

Hosté přesto opět stáhli vedení soupeře, dobrý výběr místa prokázal v 54. minutě dorážející Tomáš Petr.

Čtvrt hodiny před koncem ale znovu jásali domácí a fotbalisté Nymburka už tentokrát na zásah Jaroslava Bendy nenašli odpověď. Brozany díky vítězství 3:2 mají blízko návrat do ČFL, tabulku vedou o pět bodů.

„Není co klukům vyčítat. Hráli jsme nějakých 50 minut o deseti, přesto jsme byli kombinačně lepší. Dostáváme laciné góly. Prohráli jsme, ale bylo to se ctí,“ říkal klubovému facebooku trenér Michal Šípek.

Výsledky 28. kola: Libiš - Úvaly 1:2 np (1:1), Kladno - Velvary 0:1 (0:1), Mostecký FK - Štětí 7:1 (4:0), Tatran Rakovník - Souš 1:2 (1:1), Český Brod - Meteor 1:0 (0:0), Nový Bor - Neratovice 1:2 (0:1), Brozany - Nymburk 3:2 (2:1), Hostouň - Chomutov 3:0 (1:0).

Poznámka: Chomutovu byly odečteny tři body za neuhrazené dluhy.