Fotbalistům Hradce se v přípravě dál daří, ještě v ní neprohráli

Fotbalisté Hradce Králové s pohárem pro vítěze Tipsport ligy. | foto: ČTK

2 2015
Po celkovém vítězství v zimní Tipsport lize pokračují v dobrých výkonech i v přátelských zápasech. V zatím posledním z nich o víkendu rozstříleli vysoko 4:0 druholigové Znojmo, v zimě tak mají solidní bilanci šesti výher a jedné remízy. Hradečtí v těchto sedmi zápasech dostali pouze dva góly a mají víc než příznivé skóre 17:2.

• Vlašim - Hradec 7. února
  • GKS Katowice - Hradec 14. února (bude sehráno ve Walbrzychu)

Tentokrát fanouškům v hradeckém areálu Slavie k vítězství přidali i nádherné góly. Zvlášť dva z nich stojí za připomenutí. V prvním poločase, jen krátce poté, co skóre otevřel Dvořák, kopal Halilovič rohový kop a zahrál ho tak přesně, že míč letící po zemi skončil bez zásahu někoho jiného přímo ve znojemské brance!

Další parádu přidal dvanáct minut před koncem zápasu obránce Plašil, jenž se postavil k přímému kopu a míč poslal přesně do horního rohu znojemské branky. Stanovil tím konečné skóre na 4:0. „Vyzkoušeli jsme si nový systém a s jeho plněním jsem byl spokojený hlavně v prvním poločase,“ uvedl pro klubový web trenér Bohuslav Pilný.

Méně už asi s tím, že zápas nedohrál jeden z hradeckých kanonýrů David Vaněček. Na hřiště se dostal po přestávce, ale v 63. minutě musel kvůli zraněnému kotníku odstoupit a na hřiště se vrátil Pavel Dvořák, jenž předtím v první půli vstřelil dva góly. Vaněčkovo zranění by naštěstí nemělo být vážné.

Příznivci Hradce budou mít možnost svůj tým sledovat znovu ve středu, kdy přijede Táborsko, následující dvě poslední přípravná utkání Hradec sehraje na hřištích svých soupeřů.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28