Útočníka štval pískot vlastních fanoušků. Sundal dres a chtěl střídat

NECHTĚNÝ? Fanoušci Fenerbahce Istanbul Emmanuela Emenikeho vypískali a útočník se raději chtěl nechat vystřídat. | foto: Reuters

23 2015
Tohle už nebudu dál snášet. Končím! Takhle zřejmě uvažoval útočník Fenerbahce Istanbul Emmanuel Emenike, když na něj během utkání turecké ligy proti Besiktasi začali pískat vlastní fanoušci. Trenérovi dal jasně najevo, že chce střídat, ale nepochodil. Dočkal se až během poločasové přestávky.

Nigerijský reprezentant vypěnil během první půle. Když v jednom ze soubojů ztratil míč a fanoušci na něj začali pískat, došla mu trpělivost. Nejdřív cosi naštvaně zakřičel směrem k lavičce, pak „mlýnkem“ naznačil, že chce střídat. Když to trenér Ismail Kartal odmítl, rozhodl se vzít situaci do svých rukou.

Přímo na hřišti si svlékl dres, divoce mával rukama a pak se rozběhl směrem do kabin. Trenér i další členové realizačního týmu Fenerbahce ho však nakonec chytili a domluvili mu, aby se na trávník vrátil.

O poločase však trenér usoudil, že bude asi skutečně lepší zničeného Emenikeho nechat odpočinout a poslal místo něj do hry Pierra Weba.

Fenerbahce nakonec ve vypjatém derby slavilo vítězství 1:0, v nastaveném čase se trefil jiný útočník Moussa Sow. Ale i jemu po utkání kalilo radost chování fanoušků ke spoluhráči. „Měli by ho raději podpořit. V boji o titul ho potřebujeme,“ vzkázal.

Je otázka, jestli si tahle slova příznivci Fenerbahce skutečně vezmou k srdci. Emenike letos nezažívá vydařenou sezonu, ve 22 zápasech dal jen čtyři góly. „Je to pro něj těžká sezona. Snaží se,“ zastal se kamaráda Sow. „Teď je z toho všeho ustaraný. Chápu, že fanoušci po nás vždy chtějí vítězství a výborné výkony, ale tímhle mu nepomůžou.“

Fenerbahce je po pětadvaceti odehraných kolech v tabulce třetí, o bod za Besiktasem a o dva za vedoucím Galatasaray.

1. Chelsea FC 14 11 1 2 32:11 34
2. Arsenal FC 14 9 4 1 33:14 31
3. Liverpool FC 14 9 3 2 35:18 30
4. Manchester City 14 9 3 2 30:15 30
5. Tottenham Hotspur 14 7 6 1 24:10 27
6. Manchester United 14 5 6 3 19:16 21
7. West Bromwich Albion 14 5 5 4 20:17 20
8. Everton FC 14 5 5 4 17:16 20