Lukáš Mach ze Sezimova Ústí uniká karvinskému Marcelu Pavlíkovi.

Lukáš Mach ze Sezimova Ústí uniká karvinskému Marcelu Pavlíkovi. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Fotbalisté Sezimova Ústí doma s Karvinou remizovali

Druholigoví fotbalisté MAS Sezimovo Ústí se s Karvinou rozešli smírně 0:0. V utkání gól nikdo neviděl. Trenér Karviné Balcárek do základní sestavy nepostavil Slončíka. Diváci na Soukeníku ale o známou tvář nepřišli.

Na stoperu v karvinském dresu nastoupil Homola. Hráč, který hrál ligu za Spartu i Jablonec a zahrál si i v Turecku za Malatyaspor. Hostující obranu dirigoval dobře. Domácí gól nedali.

"Mrzí mě, že jsme nedokázali zvítězit, a že jsme nedali branku," uvedl trenér Spartaku Luboš Zákostelský. "Karviná má kvalitní mužstvo s vysokými ambicemi. Patří k favoritům druhé ligy."

Sezimovo Ústí několikrát podržel brankář Doležal. V 50. minutě chytil střelu Cikua a těsně před koncem utkání i Tchuře. "Hodně nám pomohl," pochválil Doležala Zákostelský.

Vidět byl i záložník Jasanský. Do pokutového území Karviné posílal dobré centry. V 21. minutě si na jeden z nich vyskočil Simr, ale vyznamenal se exligový brankář Kafka.

Po půlhodině hry se Jasanský postavil k zahrání standardní situace. I když byl míč od branky daleko, tak jeho střela skončila na břevně. "Kdybychom měli více štěstí, mohli jsme i vyhrát. Standardní situace jsme nedohráli do konce," řekl dále Zákostelský.

O dvě minuty později byl u další šance Simr. Po centru Kočího poslal míč vedle tyče. Ve druhém poločase měla více ze hry Karviná. Domácí se ke střele dostali jen dvakrát, ale Kočí i Vaněček branku minuli.

"Musím uznat, že ve druhém poločase jsme šance na vstřelení gólu neměli skoro žádné. V první půli jsme přeci jen branku soupeře ohrozili," přiznal trenér.

Po šesti odehraných kolech má Spartak pět bodů. "Musíme být rádi za každý bod, i když jsme chtěli vyhrát. Hráli jsme s kvalitním soupeřem," vysvětloval.