Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fotbalisté pražské Dukly změnili trenéra: Bittengla vystřídal Kozel

Uprostřed v bílém Luboš Kozel ještě na liberecké lavičce; po jeho levici Ladislav Škorpil | foto: MF DNES

14 2009
Fotbalisty pražské Dukly povede na jaře nový trenér Luboš Kozel, který před několika týdny musel předčasně opustit místo asistenta v Liberci. Na Julisce střídá kouče Güntera Bittengla, který přechází na post klubového sportovního ředitele.

Dosavadní sportovní ředitel Michal Prokeš se stává manažerem klubu.

"Přišla doba, kdy je Bittenglovo místo jednoznačně v klubovém managementu. Končí první etapa Dukly, v níž bylo cílem stabilizovat kádr, zajistit tréninkový proces mládeže a přivést kvalitní trenéry," říká už z manažerského postu Prokeš, který bude mít na starost propojení sportovního a ekonomického úseku klubu.

Bittengel vedl Duklu od léta 2007, kdy tým z Julisky získal druholigovou licenci od Jakubčovic.

"Bude to velká změna. Zatím jsem fotbal dělal jen z trávníku a teď se poprvé dostávám do pozice, v níž nebudu mít bezprostřední kontakt s hráči," řekl bývalý dlouholetý hráč Dukly.

Osmatřicetiletý Kozel patřil svého času k oporám prvoligové Slavie, do které přišel v lednu 1998 z Benešova.

V lednu 2002 přestoupil do Dózsy Ujpest. Po roce odešel do Bohemians 1905 a po půl roce, v létě 2003, přestoupil do Plzně. Kvůli opakovaným dlouhodobým zraněním hráčskou kariéru koncem roku 2003 ukončil.

Poté trénoval slávistické třetiligové béčko, v červnu 2007 ho angažoval prvoligový Jablonec, ale kvůli špatným výsledkům se s ním severočeský klub po devátém kole rozloučil.

Kozla si vzápětí vzal do Liberce coby asistenta trenér Ladislav Škorpil. Jenže Škorpil byl začátkem letošního listopadu od libereckého mužstva odvolán a s ním v klubu skončil i Kozel.

S Duklou nyní Kozel podepsal tříletou smlouvu.

Dukla je ve druhé lize po podzimních šestnácti kolech jedenáctá, sedm bodů nad sestupovým pásmem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze