Ostravské fotbalisty probrala v poháru až Lukešova bouřka

Momentka z pohárového utkání Kroměříž - Ostrava. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

22 2013
Fotbalisté Ostravy hlasitě slavili výhru 3:1 nad třetiligovou Kroměříží. Silné betonové zdi hlavní budovy kroměřížského stadionu se však otřásaly v základech už o přestávce pohárového zápasu.

To se do svých spoluhráčů pustil ostravský kapitán Martin Lukeš. Favorizovaný ligista prohrával 0:1 a po sérii tří ligových porážek 0:4 měl nakročeno k další blamáži. I pár stovek věrných fanoušků už bylo značně nervózních.

"O přestávce byla v kabině bouřka, protože takto to nejde. Tak rozzuřeného jsem Lukyho snad nikdy neviděl," přiznal útočník Antonín Fantiš. "Někdy se stane, že favorit s třetiligovým soupeřem vypadne, ale my jsme si to v současné situaci nemohli dovolit. Prostě to nešlo."

Že v kabině bylo hodně horko, potvrdil i ostravský trenér Martin Svědík: "Martin Lukeš křičel hodně."

RADOST. Fotbalisté Kroměříže se radují z gólu v pohárovém utkání proti Ostravě....

RADOST. Fotbalisté Kroměříže se radují z gólu v pohárovém utkání proti Ostravě. Na postup však nedosáhli.

Ondřej Stojaník a David Steiner z Kroměříže se v pohárovém utkání snaží

Ondřej Stojaník a David Steiner z Kroměříže se v pohárovém utkání snaží zastavit Nenada Dediče z Ostravy.

Lukešova bouřka doplněná dvojicí změn v sestavě zabrala. Zatímco v prvním poločase si hosté nevypracovali pořádnou šanci, po přestávce začali soupeře mačkat. Droppa trefil břevno, Fantiš boční síť, ale gól dlouho nepřicházel.

"Přestávková promluva nám pomohla, bylo potřeba se vzpamatovat a pak už to bylo o něčem jiném. Chtěli jsme rychle vyrovnat, což se sice nepodařilo, ale byli jsme trpěliví a nakonec góly přišly," poznamenal Fantiš, který obrat řídil.

V 65. minutě vyrovnal po Lukešově centru a pět minut před koncem vstřelil vítězný gól z penalty poté, co domácí kapitán Perůtka zahrál v pokutovém území smolně rukou. Rozhozenou Kroměříž pak dorazil Rolinc.

1. Slezský FC Opava 3 2 1 0 12:5 7
2. Dynamo České Budějovice 3 2 1 0 6:3 7
FC Hradec Králové 3 2 1 0 6:3 7
4. Fotbal Třinec 3 2 0 1 3:2 6
5. Graffin Vlašim 3 2 0 1 5:5 6
6. FK Olympia Praha 3 1 2 0 5:4 5
7. 1.SC Znojmo 4 1 2 1 4:5 5
8. Frýdek - Místek 4 1 1 2 3:4 4