Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Očištění od sázek. Fotbalisté Mostu prošli detektorem lži bez pochyb

Ilustrační snímek | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

14 2015
Pravdu na detektoru lži mluvili fotbalisté Mostu ohledně podezřelého zápasu s Pardubicemi. Vedení klubu tak od dalších výslechů upustilo a kauzu ve čtvrtek uzavřelo. „Jsme rádi, že to takhle dopadlo. Očistili jsme jak hráče, tak mostecký klub od jakéhokoli nařčení z něčeho nekalého,“ uvedl Anton Stehlík, sportovní ředitel klubu.

Most po středeční porážce ve Varnsdorfu sestupuje z druhé do třetí ligy.

Majitele klubu rozezlil hanebný výkon v domácí dubnové partii s Pardubicemi. Už za půl hodinu Most ztrácel 0:4, nakonec krachnul 2:5. Stehlík hovořil o tom, že scénář zápasu připomínal sázkové podvody na počet gólů do určitého času.

„Mrzí mě nařčení, že to hráči prodávají, ale na druhou stranu si za všechno můžeme sami. Našimi tragickými výsledky a totálně nezvládnutým utkáním s Pardubicemi,“ řekl kapitán mužstva Jan Procházka. Most na jaře nezískal ještě ani bod! Potopila ho série dvanácti proher.

Vedení klubu si najalo detektivní agenturu, která v pondělí prověřila prvních pět hráčů: brankáře Tina Divkoviče, obránce Ondřeje Bělouška, Jana Procházku a Petra Řeháka a záložníka Zdeňka Koukala.

„Většinou šlo o mostecké kluky a já jsem za ně rád. Vyčistili jsme si mezi sebou vzduch a víme, že s nimi můžeme dál počítat,“ ulevilo se Stehlíkovi. „Protože výsledky byly negativní a neprokázala se žádná trestná činnost, klub už nebude postupovat k dalším výslechům. Ostatní vytipovaní hráči už by výsledek mohli ovlivnit hůř.“

Tah mosteckého vedení způsobil poprask, testům na detektoru lži věnovala prostor i anglická média včetně BBC. Proti téhle metodě se ohradila česká, chorvatská i světová hráčská asociace. „Na druhou stranu FIFA nám dala zelenou, pakliže to neodporuje zemské legislativě a budeme-li bojovat proti sázkám,“ těšilo Stehlíka, který dal i podnět svazové disciplinární komisi, aby případ přestala šetřit.

O protiprávní postup nešlo. „Měli jsme od hráčů podepsáno, že test na polygrafu podstupují dobrovolně. Odmítli ho jen Chorvat Šime Maruna a Makedonec Zoran Danoski, což respektujeme.“

Negativní výsledek na detektoru lži tedy usvědčil Most „jen“ ze špatné výkonnosti.

„Sestoupili jsme s čistými hlavami. Šlo o ryze sportovní záležitost, kterou si budeme s trenéry analyzovat. Není jiný vliv, který by mohl vnášet do klubu pochybnosti,“ podotkl Stehlík.

Za mizerné výsledky hráče potrestá. „Ve smlouvách a disciplinárním řádu mají vyjmenované postihy za ztrátu výkonnosti. Pokuta bude velmi individuální,“ oznámil sportovní ředitel a člen představenstva.

Mostecký klub v sezoně 2007/08 působil v nejvyšší soutěži, teď pokračuje ve volném pádu. „Třetí ligu hrát budeme,“ sdělil Stehlík.

Autor:


UNIMOS CR, spol. s r.o.
Skladník/řidič

UNIMOS CR, spol. s r.o.
Praha
nabízený plat: 16 000 - 23 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze