Fotbalisté Hondurasu vybojovali postup na MS, do baráže jde Mexiko

Fotbalisté Hondurasu se radují z postupu na MS 2014. | foto: AP

16 2013
Fotbalisté Hondurasu jsou posledním přímo postupujícím celkem na mistrovství světa z kvalifikace Střední a Severní Ameriky. Stačila jim k tomu remíza 2:2, díky níž obsadili třetí místo a na šampionát prošli spolu s USA a Kostarikou. Do baráže s Novým Zélandem jde Mexiko.

Hráči Hondurasu, kteří v Kingstonu nastupovali s vědomím, že k postupu do Brazílie jim stačí bod, v Kingstonu dvakrát vedli. Domácí ale na góly Carla Costlyho a Maynora Figueroy vždy našli odpověď - v první půli vydržel hostům náskok jen dvě minuty a vyrovnal Je-Vaughn Watson, po přestávce se z penalty prosadil Rodolph Austin. Dál se skóre neměnilo a Jamajka tak zakončila kvalifikaci bez jediné výhry.

Mexiko sice prohrálo 1:2 v Kostarice, na čtvrté místo a do baráže ho však poslal velký americký obrat v duelu s Panamou, která ještě v nastavení vedla 2:1. Hráči USA ale díky dvěma brankám v rozmezí jedné minuty výsledek otočili a připravili domácí o šanci bojovat proti Novému Zélandu o historicky první účast na šampionátu.

Naopak Mexiko, jenž v závěrečné části kvalifikace vyhrálo jen dva zápasy, si nyní může případným úspěchem v listopadové baráži zajistit účast na šestém mistrovství světa za sebou. Honduras se na velké akci představí potřetí.

Kvalifikace na MS 2014 ve fotbale

Severní a Střední Amerika

San José: Kostarika - Mexiko 2:1 (1:1)
25. Ruiz, 64. Saborio - 29. Peralta.

Kingston: Jamajka - Honduras 2:2 (1:2)
3. Watson, 59. Austin z pen. - 1. Costly, 31. Figueroa.

Panama: Panama - USA.2:3 (1:0)
Branka:
18. Torres, 84. Tejada - 64. Orozco, 90.+2 Zusi, 90.+3 Jóhannsson.

Pořadatel: Brazílie.
Evropa (9 míst/9 obsazených): Anglie, Belgie, Bosna a Hercegovina, Itálie, Německo, Nizozemsko, Rusko, Španělsko, Švýcarsko.