Bylo štěstí, že střela byla tečovaná, popisoval Rosický gól za Arsenal

Tomáš Rosický z Arsenalu pálí na branku Evertonu. | foto: AP

2 2015
Sice vedli a mířili za vítězstvím, ale ne a ne přidat druhý, pojišťovací gól. Pak ovšem na hřiště naskočil Tomáš Rosický. A po sedmi minutách rozhodl. Fotbalisté Arsenalu si připsali vítězství 2:0 nad Evertonem a dál bojují o postup do Ligy mistrů.

„Bylo to trochu se štěstím,“ popisoval Rosický pro klubový web, „že ta střela byla malinko tečovaná. Mesut Özil mi dal dobrou přihrávku, když mě zahlédl běžet do pokutového území. Vystřelil jsem na vzdálenější tyč a i díky té teči zapadl míč do brány.“

Tohle už Arsenal nepustí! Kapitán české reprezentace v závěru zápasu rozhodl o tom, že jeho tým zůstane na třetím místě anglické ligy.

Tomáš Rosický (uprostřed) z Arsenalu slaví svůj gól proti Evertonu.

Rosický, jenž byl v tu chvíli na hřišti jen sedm minut, zvedl ruce nad hlavu a přijímal gratulace. Po zápase si zase pořídil selfie s Mesutem Özilem, jenž mu na gól přihrál.

Šlo o důležitý moment zápasu. Arsenal sice vedl, ale celý zápas nepředváděl žádný extra výkon. Stačil jeden povedený útok Evertonu...

01.března 2015 v 17:22, příspěvek archivován: 02.března 2015 v 15:18

A hard-fought victory - it was even more important looking at the standings now ... ��⚽⚽#YaGunnersYaa#AFCvEFCC#bpllpic.twitter.com/7TjFNqCLy22

„Pravda, nehráli jsme na takové úrovni jako jindy. Asi nám poznamenala porážka s Monakem v Lize mistrů. Ale i když zažijete takové zklamání, tak musíte bojovat. Jsem rád, že jsme si připsali tři body. Je to velmi důležité pro sebevědomí celého týmu,“ zdůraznil Rosický.

Rosický proti Evertonu

Čtyřiatřicetiletý záložník sice strávil na hřišti jen pár minut, ale rozhodně se neztratil. Kromě gólu zaujal aktivitou. Na sociálních sítích koluje jeho sprint, na jehož konci vybojoval takřka ztracený míč a mohl založit nový útok.

Zatímco na podzim Rosický takřka nenastupoval, o Vánocích se jeho pozice změnila. Teď z posledních deseti zápasů anglické ligy odehrál devět, z toho čtyři v základní sestavě. Zároveň o víkendu vstřelil třetí soutěžní gól, z toho druhý v lize.

To je dobrá zpráva i pro českou reprezentaci, kterou na konci března čeká kvalifikační zápas proti Lotyšsku (28. března v pražském Edenu). Národní tým může během jara završit úspěšně rozjetou cestu na mistrovství Evropy 2016.

1. Chelsea FC 32 24 3 5 65:27 75
2. Tottenham Hotspur 32 21 8 3 68:22 71
3. Liverpool FC 34 19 9 6 70:42 66
4. Manchester City 32 19 7 6 63:35 64
5. Manchester United 32 17 12 3 50:24 63
6. Everton FC 34 16 10 8 60:37 58
7. Arsenal FC 31 17 6 8 63:40 57
8. West Bromwich Albion 33 12 8 13 39:42 44