Vávra dal Slavii čtyři góly, platily dva. Nejlepší zápas kariéry, řekl

Brněnský útočník Stanislav Vávra (v červeném) v přípravném zápase | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

15 2014
Úsměv mu zdobí rovnátka, je to vlastně ještě kluk, ale v pátek na Slavii si 21letý brněnský fotbalista Stanislav Vávra počínal jako zkušený mazák. Na vítězství 3:1 se podílel dvěma góly. „Zatím je to nejlepší zápas v mé kariéře, ale snad přijdou ještě další takové,“ věřil.

Další dva góly vám rozhodčí ještě neuznal.
Bohužel. Myslím, že platit měly všechny. Alespoň že platily ty dva a vyhráli jsme.

U prvního neuznaného gólu rozhodčí odpískal ruku. Jak jste tu situaci viděl vy?
Podle mě hrál rukou soupeř. Buď měl ten gól platit, nebo měla být penalta.

Pak vám  rozhodčí nenechal výhodu a nechal zahrávat přímý volný kop.
Byl jsem naštvaný, ale nakonec jsem do konce prvního poločasu vyrovnali a ve druhém poločase přidali další dva důležité góly.

Vyrovnání přišlo právě po tom přímém volném kopu. To už vás naštvání přešlo, ne?
To už jsem byl šťastný. Proč rozhodčí nedal výhodu, jsem se ani neptal. Radši jsem se šel chystat na standardku.

Oba góly jste dával tak, že jste doklepával míč, který brankář vyrazil. Byly to snadné trefy?
I tohle se dá neproměnit... Ale ano, byly to takové doklepávačky.

Poprvé v životě jste dal v ligovém zápase dva góly. Stihnete to nějak oslavit?
Slavili jsme hlavně v kabině. Před zápasem jsme si přečetli, že do Prahy jedeme jako turisti, tak jsme rádi, že to takhle vyšlo.