Nestřílej, křikl spoluhráč. Skalák neposlechl a dal nádherný gól

Jiří Skalák v reprezentačním dresu | foto:  Michal Šula, MAFRA

20 2016
Spoluhráč Connor Goldson na něj křikl: "Nestřílej." Český fotbalista Jiří Skalák z Brightonu ho neslyšel, možná nevnímal, nebo nerozuměl. A vypálil. Byl z toho nádherný gól, který ambiciózní klub posunul k přesvědčivému vítězství 4:0 v druhé anglické lize nad Queens Parkem Rangers.

Skalák dal svůj první gól v novém angažmá, kam na přelomu ledna a února přestoupil z Mladé Boleslavi. Sice až ve svém desátém utkání, ale jen v šesti byl v základní sestavě. Za poslední dva týdny ve čtyřech duelech vydržel na hřišti vždy devadesát minut.

„Ta jeho střela? Neuvěřitelná,“ líčil novinářům jiný Skalákův spoluhráč Anthony Knockaert, autor dvou branek proti Queens Parku. „Jsem za ně samozřejmě rád, ale za Jiřího jsem šťastný, že mu to tam konečně spadlo.“

Skalákův gól si můžete prohlédnout v čase 1:44

Čtyřiadvacetiletý český záložník zatím sbíral především asistence, spoluhráčům v předchozích duelech připravil šest gólů, hlavně po parádních centrech, jak to ukazoval i v české lize.

A v úterý večer ve vloženém kole konečně skóroval. A zase po svém. Odražený míč napálil z více než dvaceti metrů bez přípravy, prudká rána letěla do horního růžku brány. Z rozpaženými rukama se rozběhl k tribunám a těsně před nimi se sklouzl po kolenou.

„Když na ten míč nabíhal, křičel jsem, aby nestřílel. Ale on do toho praštil a skončilo to v šibenici,“ smál se obránce Goldson.

„Zasloužil si ten gól, Jiří je skvělý kluk. Tím, že je to jeho první gól v našem klubu, tak si ho bude pamatovat hodně dlouho,“ poznamenal Knockaert.

Skalák v 51. minutě zvyšoval na 2:0, Brighton nakonec vyhrál 4:0 a dál drží naději na přímý postup do Premier League.

Tři kola před koncem má stejně bodů jako druhé Burnley a o čtyři branky horší rozdíl skóre. První Middlesbrough, kde působí český obránce Tomáš Kalas, ztrácí dva body. Přímo postupují první dva, třetí a šestý tým hrají play off o jedno místo.

1. Chelsea FC 26 20 3 3 55:19 63
2. Tottenham Hotspur 26 15 8 3 50:18 53
3. Manchester City 25 16 4 5 51:29 52
4. Arsenal FC 25 15 5 5 54:28 50
5. Liverpool FC 26 14 7 5 55:33 49
6. Manchester United 25 13 9 3 38:21 48
7. Everton FC 26 12 8 6 42:27 44
8. West Bromwich Albion 26 11 7 8 36:32 40