Sparťan Polom bude hostovat v Dukle, ta získala také Čajiče z Teplic

29 2014
Talentovaný obránce sparťanských fotbalistů Roman Polom bude v příštím ligovém ročníku hostovat v Dukle Praha. Bude tak mít větší prostor na získávání zkušeností, protože v letenském kádru by se do sestavy prosazoval jen těžko.

Mario Holek, Ondřej Švejdík, Jakub Brabec a nově také Radoslav Kováč. To je čtveřice středních obránců, na které Sparta bude v novém ročníku sázet. A tak vedení letenského klubu rozhodlo, že Poloma pošle na hostování.

Informovaly o tom oficiální internetové stránky Sparty.

Dvaadvacetiletý Polom je sparťanským odchovancem. Poprvé se objevil v áčku v sezoně 2009/2010, kdy se zapojil do přípravy prvního týmu. Od té doby nastoupil v sedmi ligových duelech. Nejvíc na sebe upozornil během loňského derby proti Slavii, kdy vyspělým výkonem přispěl k vítězství 3:1. Byl to pro něj premiérový zápas v základní sestavě.

V aktuálním ročníku, ve kterém si Sparta s předstihem zajistila titul, však v lize neodehrál ani minutu. Za A-tým odehrál jeden zápas domácího poháru právě proti Dukle (1:2)  a první zápas předkola Evropské ligy proti Häckenu (2:2).

Sparta tvoří kádr pro další ročník ještě v době, kdy ještě neskončila ani aktuální sestava. Už oznámila příchody brankáře Marka Štěcha (Yeovil), dalšího gólmana Davida Bičíka (Karsiyaka Izmir), obránce Radoslava Kováče (Liberec) a záložníka Michala Breznaníka (naposledy Perm).

Zatím jediným odchodem zůstává přestup brankáře Tomáše Vaclíka do Basileje.

Dukla začala s přestavbou kádru

Dukla byla v přestupech v poslední době velmi aktivní. Vedle Poloma získala třiadvacetiletého záložníka Jakub Považanece z Dukly Banská Bystrica. Podepsal smlouvu na tři roky. V posledním ligovém ročníku odehrál 31 utkání a dal 6 branek. Byl součástí reprezentačního týmu do 21 let na kvalifikaci Mistrovství Evropy v Izraeli, kde se s týmem probojoval do baráže proti Nizozemsku, kterému Slovensko podlehlo.

Gólman Martin Chudý z druholigové Vlašimi je s pražským klubem předběžně domluvený a měl by podepsat dvouletou smlouvu. A během čtvrtečního odpoledne dotáhla Dukla příchod dalšího zajímavého jména: tříletý kontrakt podepsal jednadvacetiletý záložník Aldin Čajič, kterému končí smlouva v Teplicích.

Člen bosenské reprezentace do 21 let zamířil do Teplic v roce 2010 z dorostu Sparty a stabilně nastupoval za A-tým, odmítal ale prodloužení smlouvy - proto v poslední sezoně odehrál jen 13 minut.

"Vedení klubu dalo jasně najevo, že po třech úspěšných letech v první lize dojde během léta k přestavbě kádru. Příchod těchto mladých hráčů je toho důkazem," citovaly klubové stránky Dukly sportovního ředitele Güntera Bittengela.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28