Sparťan Polom bude hostovat v Dukle, ta získala také Čajiče z Teplic

29 2014
Talentovaný obránce sparťanských fotbalistů Roman Polom bude v příštím ligovém ročníku hostovat v Dukle Praha. Bude tak mít větší prostor na získávání zkušeností, protože v letenském kádru by se do sestavy prosazoval jen těžko.

Mario Holek, Ondřej Švejdík, Jakub Brabec a nově také Radoslav Kováč. To je čtveřice středních obránců, na které Sparta bude v novém ročníku sázet. A tak vedení letenského klubu rozhodlo, že Poloma pošle na hostování.

Informovaly o tom oficiální internetové stránky Sparty.

Dvaadvacetiletý Polom je sparťanským odchovancem. Poprvé se objevil v áčku v sezoně 2009/2010, kdy se zapojil do přípravy prvního týmu. Od té doby nastoupil v sedmi ligových duelech. Nejvíc na sebe upozornil během loňského derby proti Slavii, kdy vyspělým výkonem přispěl k vítězství 3:1. Byl to pro něj premiérový zápas v základní sestavě.

V aktuálním ročníku, ve kterém si Sparta s předstihem zajistila titul, však v lize neodehrál ani minutu. Za A-tým odehrál jeden zápas domácího poháru právě proti Dukle (1:2)  a první zápas předkola Evropské ligy proti Häckenu (2:2).

Sparta tvoří kádr pro další ročník ještě v době, kdy ještě neskončila ani aktuální sestava. Už oznámila příchody brankáře Marka Štěcha (Yeovil), dalšího gólmana Davida Bičíka (Karsiyaka Izmir), obránce Radoslava Kováče (Liberec) a záložníka Michala Breznaníka (naposledy Perm).

Zatím jediným odchodem zůstává přestup brankáře Tomáše Vaclíka do Basileje.

Dukla začala s přestavbou kádru

Dukla byla v přestupech v poslední době velmi aktivní. Vedle Poloma získala třiadvacetiletého záložníka Jakub Považanece z Dukly Banská Bystrica. Podepsal smlouvu na tři roky. V posledním ligovém ročníku odehrál 31 utkání a dal 6 branek. Byl součástí reprezentačního týmu do 21 let na kvalifikaci Mistrovství Evropy v Izraeli, kde se s týmem probojoval do baráže proti Nizozemsku, kterému Slovensko podlehlo.

Gólman Martin Chudý z druholigové Vlašimi je s pražským klubem předběžně domluvený a měl by podepsat dvouletou smlouvu. A během čtvrtečního odpoledne dotáhla Dukla příchod dalšího zajímavého jména: tříletý kontrakt podepsal jednadvacetiletý záložník Aldin Čajič, kterému končí smlouva v Teplicích.

Člen bosenské reprezentace do 21 let zamířil do Teplic v roce 2010 z dorostu Sparty a stabilně nastupoval za A-tým, odmítal ale prodloužení smlouvy - proto v poslední sezoně odehrál jen 13 minut.

"Vedení klubu dalo jasně najevo, že po třech úspěšných letech v první lize dojde během léta k přestavbě kádru. Příchod těchto mladých hráčů je toho důkazem," citovaly klubové stránky Dukly sportovního ředitele Güntera Bittengela.

3. Fastav Zlín 16 9 4 3 27:18 31
4. AC Sparta Praha 15 8 5 2 28:12 29
5. FK Mladá Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
6. FK Teplice 15 6 4 5 17:13 22
7. MFK Karviná 15 6 2 7 21:25 20
8. Bohemians Praha 1905 15 5 3 7 15:22 18
9. FK Jablonec 15 4 5 6 23:25 17
10. Dukla Praha 15 4 4 7 19:19 16