Čech sklízí chválu: Muž zápasu, potlesk na internetu i uznání trenéra

25 2015
Český brankář Petr Čech z Arsenalu si zase podmanil anglický fotbal. Chvála se na něj sype ze všech stran po skvělém výkonu v pondělní dohrávce proti Liverpoolu (0:0). Obdivně o něm hovoří i soupeř.

Když třiatřicetiletý český brankář předvedl zázračný zákrok proti Christianu Bentekemu, na twitterovém účtu brankáře Davida de Gey z Manchesteru United se objevily tři páry rukou vyjadřující potlesk.

Španělský gólman za to od fanoušků sklidil kritiku, protože vyjádřil obdiv k brankáři z konkurenčního týmu. O to větší váhu symbolická pochvala má.

24.srpna 2015 v 21:58, příspěvek archivován: 25.srpna 2015 v 09:23

Petr Cech could save PS2 games without a memory card.

„Senzační zákrok od Petra Čecha. Skvělí brankáři se ze svých občasných chyb dokážou oklepat,“ napsal zase Gary Lineker.

Osmdesátinásobný anglický reprezentant a nyní fotbalový komentátor tím narážel na Čechův nevydařený ligový debut v dresu Arsenalu. Český brankář proti West Hamu dvakrát chyboval, a tím se podepsal pod porážku 0:2.

V pondělí večer však Čech chytal parádně. Jeho výkon vynikl tím spíš, že obrana Arsenalu kupila chyby a Liverpool toho často využíval. Hlavně díky české reprezentační jedničce má Arsenal alespoň bod za bezbrankovou remízu.

„Petr Čech nás hlavně v prvním poločase dvakrát nebo třikrát zachránil. V téhle fázi zápasu byl vynikající,“ uznal trenér Arsene Wenger.

„V první půli se z něj stal muž zápasu,“ uvedl liverpoolský kouč Brendan Rodgers.

A liverpoolský obránce Martin Šrktel dodal: „V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Trefili jsme břevno a Petr Čech předvedl několik skvělých zákroků.“

Po přestávce, kdy se Arsenal zlepšil, se zase na druhé straně několikrát blýskl Simon Mignolet.

Takže „spravedlivá“ remíza? Ne tak docela. Arsenal se může cítit poškozený, protože rozhodčí v prvním poločase chybně kvůli ofsajdu neuznali gól Aarona Ramseyho.

„Dali jsme regulérní gól, který rozhodčí neuznali. Ale s tím už nic neuděláme, musíme to brát jako fakt,“ řekl Wenger, jehož tým má po třech kolech čtyři body a na vedoucí Manchester City nabral už pětibodové manko.

Témata: Petr Čech

1. Chelsea FC 33 25 3 5 69:29 78
2. Tottenham Hotspur 33 22 8 3 69:22 74
3. Liverpool FC 34 19 9 6 70:42 66
4. Manchester City 33 19 8 6 63:35 65
5. Manchester United 33 17 13 3 50:24 64
6. Arsenal FC 32 18 6 8 64:40 60
7. Everton FC 34 16 10 8 60:37 58