Plzeň přišla o výhru v nastavení. Pěkný hokej, smutně žertoval Bolek

ROZLOUČENÍ REMÍZOU. Fotbalisté Plzně včetně brankáře Petra Bolka (vzadu uprostřed) po remíze 3:3 s Villarrealem. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

10 2015
Ještě v 93. minutě plzeňští fotbalisté věřili, že si připíšou cennou výhru, ale nakonec museli proti Villarrealu skousnout remízu 3:3. „Už to nevrátíme, ale snad se ta přestřelka líbila alespoň lidem,“ řekl brankář Petr Bolek po závěrečném vystoupení svého týmu v Evropské lize.

„Letos jsme si postup nezasloužili,“ uznal Bolek.

Jeho tým měl už před zápasem jistotu, že tentokrát v evropských pohárech skončí už po základních skupinách. Ale na závěr si alespoň připsal cennou remízu s pátým týmem španělské ligy.

Cenný výsledek, ne?
Před zápasem bychom remízu asi brali. Když jsme vyrovnali na 2:2, tak to bylo fajn. Už to vypadalo, že budeme chtít výsledek držet, ale pak Tomáši Hořavovi vyšla střela a vedli jsme. V takové situaci mrzí, když dostanete vyrovnávací gól v 93. minutě.

Ale také jste prohrávali. A právě gól na 1:2 byl parádní.
Nevím, jak to vypadalo v televizi, ale jak to ten frajer trefil, tak to nikdo v naší lize nekope. Dos Santos to asi má jako svou specialitku. Když přenášel hru na druhou stranu hřiště, bylo vidět, že to má v noze.

A co zmiňovaný smolný gól na 3:3?
Nevím, jak bych to nazval. Vypadalo to, že máme všechno pod kontrolou. Oni už byli asi smíření, že nevyrovnají... Tři minuty nastavení pryč, my jsme zbytečně ztratili míč na útočné polovině. A pak jsme se tam nechali zatlačit. Ani nevím, jak se tam ten hráč zjevil. Strašná škoda, takhle nechat soupeře vyrovnat.

Hodně soubojů jste svedl s útočníkem Bakambuem, střelcem prvního gólu Villarrealu.
Byly to těžké souboje. Oni byli technicky vybavení jak Soldado, tak on. Bakambua je prý jejich nejlepší střelec, ani se nedivím. No, byli dobří, co si budeme povídat. Pěkný hokej, tři tři.

Když se ohlédnete za podzimem, proč jste nepostoupili?
Sami jsme urazili štěstí. V lize za chyby potrestaní nejsme, v Evropské lize jo. Je to škoda. Villarreal i Rapid Vídeň byly kvalitními soupeři, i když třeba Rapid jsme doma měli na lopatě, ale neproměnili jsme šance.

Předvedli jste proti Villarrealu nejlepší výkon v Evropské lize?
Třeba s Rapidem jsme hráli dobře, ale soupeř nás vyškolil ze dvou brejků, plus jeden nedal. V tom zápase mi připadalo, že jsme dominovali, dneska ne. Ale Rapid zase není Villarreal, takže těžko říct... Myslím, že s Rapidem jsme hráli líp, i když jsme prohráli.