Jsme hloupý mančaft, zlobil se obránce Brabec po prohře Bohemians

Erich Brabec, Bohemians Praha 1905, ilustrační snímek | foto:  Michal Růžička, MAFRA

28 2014
Erich Brabec, obránce fotbalistů Bohemians, si po prohře v Ostravě 0:1 jen povzdechl: „Jsme hloupý mančaft, když si necháme dát takový gól.“ Baník rozhodl v nastaveném čase.

Co jste při té standardní situaci podcenili?
Každý ví, jaké má při standardce úkoly a stejně z ní dostaneme gól. Soupeř do toho vletěl. Ale bylo to i o štěstí. Domácí ho měli, my ne.

Ostrava už navíc hrála v deseti.
Ano, ve druhé půli se k naší brance dostali jednou a dali z toho gól. To je naše selhání, které nás stojí bod. Každý si musí z toho vzít ponaučení, že i když zápas vypadá, že se chýlí ke konci, tak hotovo není. Teď pojedeme zpátky po D1 osm hodin a budeme naštvaní.

Nepodcenili jste v závěru soupeře?
To ne. Měli jsme dohrát situaci vpředu. Tam jsme zbytečně šli k rohu, místo abychom se tlačili před branku.

V prvním poločase měl převahu Baník, ve druhém vy. Čím to bylo?
My jsme hráli pořád stejně, ale Baník ustoupil od agresivity, od napadání, od toho, co hrál v první půli. My jsme naopak začali dominovat na míči. To byl hlavní důvod, proč jsme je přehrávali. Věděli jsme, že nemůžou tempo z první půle vydržet celý zápas. Jen škoda, že jsme už v první půli brejky, které jsme měli, nedotáhli k žádné střele na branku. Ani nevím, jestli jsme vůbec trefili branku...

Netrefili. Ani jednou.
Tak to se nám myslím v této sezoně ještě nestalo. Ale ty akce, co jsme šli třeba čtyři na dva nebo čtyři na tři jsme měli zvládnout lépe. Nebo jsme si měli v šestnáctce lépe pokrýt balon a zakončit. Také jsem v devadesáté minutě zbrkle vystřelil.

K tomu jste ve druhém poločase kopali jedenáct rohů.
Jeden jsem lízl, škoda, že to Kuba Rada nedohrál u druhé tyče. Baník bránil standardky hodně tvrdě. Měli jsme být agresivnější, jít víc za gólem. Standardek jsme měli spoustu, ale neohrozili jsme bránu.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28