Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Limberský nebude v nominaci reprezentace, naznačil šéf FAČR Pelta

David Limberský na tréninku české fotbalové reprezentace | foto: Ladislav Němec, MAFRA

21 2015
Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta naznačil, že David Limberský nebude kvůli nehodě v opilosti a následným nevhodným gólovým oslavám v nejbližší nominaci české reprezentace.

Předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Pelta to řekl v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV.cz.

Pelta o kauze „Limberský“

„Je to věc, která je neslučitelná s rolí reprezentanta. Myslím, že to David Limberský pocítí v nejbližších dnech při nominaci národního mužstva.“

„Mluvil jsem o tom s trenérem Pavlem Vrbou, který na to má vlastní názor. Je to věc, která je neslučitelná s rolí reprezentanta. Myslím, že to David Limberský pocítí v nejbližších dnech při nominaci národního mužstva,“ uvedl Pelta.

Znamená to, že Limberský kvůli autonehodě pod vlivem alkoholu a následným nevhodným oslavám při zápase v Příbrami dočasně končí v reprezentaci?

Na přímý dotaz Martina Veselovského odpověděl Pelta vyhýbavě. Jako by právě řekl víc, než původně zamýšlel.

„Přijde čas, kdy jasně řekneme postoj vedení FAČR směrem k Davidu Limberskému,“ poznamenal nejvyšší muž českého fotbalu pro DVTV.cz.

A dodal: „Vadí mi spíš Limberského následná reakce při zápase v Příbrami, kdy si z toho nepřímo dělal srandu. To je mi nepříjemné. Během nejbližších dnů padne rozhodnutí.“

Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta

Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta

Česko už má postup na Euro 2016 jistý

Nejbližší nominace české reprezentace bude příští týden v úterý odpoledne. Trenér Vrba oznámí jména hráčů, s nimiž počítá na zápasy proti Turecku
(10. října) a v Nizozemsku (13. října).

Pelta o kauze „Limberský“

„Přijde čas, kdy jasně řekneme postoj vedení FAČR směrem k Davidu Limberskému.“

Národnímu týmu sice půjde o první místo v kvalifikační skupině, ale přímý postup na mistrovství Evropy 2016 už má jisté.

Na seznamu reprezentantů podle všeho bude chybět Limberský. V zákulisí se o tom mluvilo už v předchozích dnech, ale až v pondělí odpoledne to naznačil i Pelta.

Jak dlouho bude Limberský v reprezentaci chybět, není v tuto chvíli jasné. Jen na říjnovém srazu? Nebo dokud se jeho případ oficiálně nedořeší? Každopádně nelze čekat, že by chyběl i na mistrovství Evropy, které příští rok v červnu hostí Francie.

Fotbalová asociace k Peltovým slovům nyní nic dodávat nebude. Vyjadřovat se nebude ani Viktoria Plzeň, kde Limberský působí. Sám hráč v posledních dnech s médii nekomunikuje - před novináře od nehody nepředstoupil ani po jednom ze tří soutěžních zápasů.

K Limberského prohřešku se před pár dny pro YouTube účet české reprezentace vyjádřil také přímo Vrba: „Vysvětlili jsme si s Davidem určitá pravidla, která chci, aby hráči dodržovali. Určitě to nechceme smáznout, určitě se k tomu nějak postavíme. Máme na to svůj názor a veřejnost včas nějaké další kroky pochopí.“

Nejdřív bouračka, pak nevhodná oslava gólu

Plzeňský a reprezentační levý obránce nedávno boural na pražském Smíchově. Byl pod vlivem alkoholu - policisté mu naměřili přes 1,5 promile - a z místa nehody se navíc snažil utéct. Nikdo nebyl zraněn (více zde).

Pelta o kauze „Limberský“

„Vadí mi spíš Limberského následná reakce při zápase v Příbrami, kdy si z toho nepřímo dělal srandu. To je mi nepříjemné.“

Vedení klubu udělilo Limberskému nejvyšší pokutu v historii Viktorie Plzeň, sebralo mu kapitánskou pásku a navíc vyhlásilo nulovou toleranci pro disciplinární prohřešky (více zde).

Další postihy můžou následovat. Policie případ vyšetřuje a Limberskému za nehodu pod vlivem alkoholu hrozí v krajním případě dokonce vězení...

„Udělal jsem strašnou hloupost a dobře si uvědomuji, že pro moje chování neexistuje omluva. Přesto bych se omluvit chtěl - a to trenérům a spoluhráčům, vedení a partnerům klubu, fanouškům Viktorky i všem těm, kteří mi například v dresu národního týmu drží palce. Mrzí mě, že jsem tolik lidí zklamal a je mi jasné, že jejich důvěru budu zpět získávat velmi dlouho. Ale i tak se o to pokusím,“ zkroušeně vzkázal Limberský.

Fotogalerie

Dva dny nato však skandál sám nevhodně připomněl. Když po deseti minutách ligového zápasu v Příbrami (4:0) vstřelil úvodní gól zápasu, oslavil ho kontroverzním gestem - napodoboval kroucení volantem, jako by řídil auto.

Plzeň se od gólové oslavy svého bývalého kapitána distancovala. Vedení mužstva mělo s Limberským další pohovor a upravilo interní pravidla, aby se podobné incidenty neopakovaly (více zde).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze