Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čtvrtý plzeňský kapitán Kolář: Věřím v tenhle tým, na titul máme

Plzeňský záložník Daniel Kolář | foto: MAFRA

1 2015
Přišel v roce 2008, kdy o plzeňském fotbalovém povstání nikdo neměl ani ponětí. Teď může záložník Daniel Kolář s Plzní dojít ke čtvrtému titulu. „Ale je to čím dál těžší,“ neskrývá. V pondělí jako kapitán - už čtvrtý v sezoně - dovedl mužstvo k důležité výhře 1:0 v Jablonci.

Třikrát jste jako půlmistr došli do zlatého cíle. Zvládnete to počtvrté?
Já věřím. Věřím v tenhle tým. Vím, jak dokážeme být silní.

Jak tedy?
Prostě máme na to, abychom titul znovu vyhráli. I když ne vždycky se daří ideálně, my jsme fotbal hrát nezapomněli. Umíme zvládat těžké zápasy.

To jste ukázali nejen teď v Jablonci. Co rozhodlo?
Náš výkon. Byli jsme o gól lepší. Spíš jsem čekal, že Jablonec víc otevře hru, ale asi nechtěl. Všichni ví, jakou máme filozofii. Hrát s námi otevřeně bývá kolikrát hodně složité.

Zlatá plzeňská éra se vyznačuje hlavně výraznou ofenzivou. Jak si držíte motivaci?
Ale já dnes a denně slýchám, že už hladoví nejsme...

A jste?
Když už jsme si jednou vyzkoušeli nejvyšší mety a Ligu mistrů, už nikdo z nás nechce hrát páté šesté místo. To je motivace, abychom se každý rok prokousávali přes ligu do pohárů.

Rozhodují v nejtěžších ligových zápasech vaše zkušenosti z pohárů?
Pro každého fotbalistu je dobré, když může hrát těžké zápasy. Ale my jsme pod tlakem pořád. I při zápasech s Brnem nebo Příbramí. Nepodceňujte to. Už jsme se přesvědčili, že můžeme každého porazit a s každým prohrát.

To by budoucí mistr neměl, ne?
Asi bychom měli být suverénnější, to souhlasím.

Fotogalerie

Jablonec - Plzeň 0:1

Jak je těžké výsadní pozici obhajovat?
Velmi. Je to těžší, než když se úspěch podaří poprvé. Dobře si pamatuju, jak fantastickou jsme měli první sezonu (2010/11). Kdyby se nám podařilo získat titul počtvrté, bude to čtyřikrát tak těžké.

V polovině první sezony jste měli pohádkových 40 bodů.
Teď máme 35, což je taky dost. Jenže Sparta nebo Boleslav jsou na tom bohužel podobně. Všichni kolem mají bodů jako kráva (smích).

Čeká vás napínavé jaro. Co rozhodne?
Určitě ne zápas se Spartou. To bude možná mediálně nejvíc sledované, ale víc nic. Nedokážu vypíchnout jeden zápas. Čeká nás jich ještě patnáct, což je strašně dlouhá cesta.

Neprospělo by lize, aby vrcholila nadstavbovou částí pro nejlepší? Jako v Belgii nebo Polsku? Kvalitních zápasů by přibylo.
Nevím, nikdy jsem nad play-off nepřemýšlel. Ale já bych týmy ze středu tabulky nepodceňoval. Pro nás je vážně každý zápas těžký. Jsme v pozici, že kamkoli přijedeme, tam je to svátek a všechny mančafty se na nás nachystají.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze