10

Statistiky zde

15. kolo :

Holice - Ml. Boleslav 0:1 (0:1)
V kvalitnějším a na brankové příležitosti bohatším prvním poločase mohli jít domácí do vedení, ale Štrbík promarnil dvě velké šance. Rozhodující gól padl po rychlém protiútoku Boleslavi a chybě domácí obrany, po níž Pešír zblízka dopravil míč do sítě. Chvíli nato mohl zvýšit Kocourek, ale sám před brankou trefil pouze holického brankáře Janků. Po přestávce převládl na hřišti boj, Holice sice neustále útočila, ale chybělo jí zakončení. Mladá Boleslav vedení udržela a v závěru mohla z nebezpečných protiútoků přidat ještě druhý gól.

Branka: 32. Pešír.
Rozhodčí: Puček.
ŽK: Henkl - Sládeček.
Diváci: 936.

Ratíškovice - Chomutov 1:0 (1:0)
Domácí i v posledním utkání podzimu přesvědčili, že jejich výborné výsledky z poslední doby nejsou náhodné. Od začátku měli více ze hry a zejména v prvním poločase zcela opanovali hřiště. Jediná branka utkání padla po půl hodině hry, kdy si na přesný roh Kaloče vyskočil obránce Hrotek a hlavou z devíti metrů nedal brankáři Lugerovi šanci. Po přestávce se hosté víc tlačili dopředu, ale do větší šance se nedostali.

Branka: 31. Hrotek.
Rozhodčí: Dvořáček.
ŽK: P. Svoboda, Švestka, Kaloč - Pfeifer, Altman, Doksanský.
Diváci: 930.

Jihlava - Pardubice 2:0 (0:0)
V prvním poločase byl k vidění bojovný fotbal, většinou se však hrálo uprostřed hřiště. Pouze v 13. minutě nastřelil jihlavský Drulák tyč. Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a svou převahu vyjádřili i gólově: nejprve v 64. minutě
přesně zamířil levačkou Ryška a o šest minut později se trefil střídající Veselý. Pak ještě Kaplanova hlavička po rohovém kopu zamířila do tyče, ale na vítězstvích domácích 2:0 se už nic nezměnilo.

Branky: 64. Ryška, 70. Veselý.
Rozhodčí: Kovařík.
ŽK: Slavík - Kalán.
Diváci: 1900.

Xaverov - Karviná 3:1 (2:1)
Favorizovaný domácí tým si v úvodních minutách vypracoval proti poslednímu celku tabulky řadu střeleckých příležitostí a dvě proměnil. Hostům se podařilo v poslední minutě první části snížit. S vědomím těsného náskoku hráli domácí ve druhém poločase nervózně a uklidnila je až třetí branka. V dalším průběhu už měli opět znatelnou převahu.

Branky: 23. Grznar, 29. Průcha, 73. Houštecký - 45. Müller.
Rozhodčí: Bejlek.
ŽK: Karel, Putik - Miklas, Bielan, Špička, Fluxa, Kozák.
Diváci: 1200.

Opava - Třinec 3:1 (1:1)
Hosté v první půli dobře bránili a v 37. minutě se dokonce ujali vedení. Opavští stačili těsně před koncem poločasu srovnat, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Kutty. Po změně stran už na hřišti zcela jasně dominovali domácí, kteří vedle dvou vstřelených branek ještě spoustu dalších gólových příležitostí nevyužili.

Branky: 45. a 70. Kutty, 57. Hampel - 37. Jakus.
Rozhodčí: Marada.
ŽK: Kutty - Kirschbaum, J. Černý, D. Štverka.
Diváci: 3997.

Zlín - Neratovice 1:1 (0:0),
Od první minuty se domácí usadili na půli Neratovic a vytvořili si spoustu gólových šancí. Hosté, kteří vsadili na důraznou obranu, branku Zlína vůbec neohrozili. Po změně stran převaha zlínských hráčů vrcholila a po jedné z mnoha příležitostí otevřel skóre Rozhon. Remízu, která zklamala domácí, zařídil v nastaveném čase střelou z dálky Leitner.

Branky: 75. Rozhon - 90. Leitner.
Rozhodčí: Kordula.
ŽK: Švach, Hubáček, Josefík, Gottwald, Valta - Winter, Škoda, Jindráček.
ČK: 83. Hlavňovský - 89. Škoda.
Diváci: 664.

Hradec Králové - Vítkovice 3:2 (1:2)
V 13. minutě promarnil Hradec šanci ujmout se vedení, když Kalousek trefil jen brankáře Twardzika a Černý místo dorážky promáchl. O dvě minuty později po závaru před vítkovickou brankou otevřel skóre Piták, ale tentýž hráč vzápětí v další jasné střelecké pozici zvolil přihrávku. Hradci se dařilo, hosté jen občas přeběhli půlicí čáru; když se jim to ale povedlo ve 24. minutě, hned z toho byl vyrovnávací gól z kopačky Tchuře. Po půlhodině hry chytil Svoboda Poštulkův penaltový dloubák vsedě na brankové čáře, rozhodčí Pospíšil však branku uznal. V 59. a v 77. minutě se potom dočkali penalty i domácí fotbalisté, Černý oba pokutové kopy proměnil a zajistil Hradci první místo po podzimní polovině soutěže.

Branky: 59. z pen. a 77. z pen. Černý, 15. Piták - 24. Tchuř, 32. Poštulka z pen.
Rozhodčí: Pospíšil.
ŽK: Lesák, Kalousek - Poštulka, Twardzik, Klimeš.
Diváci: 2406.

Most - Prostějov 0:1 (0:0)
V prvním poločase si hosté vypracovali dvě brankové příležitosti, ale Cigánek ani Spáčil neměli přesnou mušku. Po přestávce si Most vytvořil územní převahu, ale brankář Ticháček několikrát své mužstvo podržel. Rozhodnutí přišlo v 83. minutě,
kdy střídající Bureš vstřelil hlavou vítězný gól Prostějova.

Branka: 83. Bureš.
Rozhodčí: Helebrant.
ŽK: Kaišev, Rek - Tichý, Spáčil.