Slovácko se napotřetí dočkalo

Uherské Hradiště - Očistný efekt měla porážka fotbalového Slovácka ve Zlíně Zatímco před týdnem předvedli hráči jen matný výkon, rostoucí formu v jejich domácí premiéře odnesl ambiciózní nováček z Mostu. Výhra 2:1 přinesla Slovácku ve 3. zápase první body. Ve srovnání s vlažným přístupem v regionálním derby jako by na hradišťský trávník vyběhlo docela jiné mužstvo.

V sestavě oproti minulému zápasu chyběl brankář Ondrůšek, obránce Palinek a záložník Czinege. Czinege si při čtvrtečním tréninku zablokoval záda, problémy se zády trápí také Palinka.

"Řekl mi to v den zápasu. Bylo to chlapské gesto, v sestavě jsme totiž potřebovali jen stoprocentně připravené hráče," řekl domácí trenér Ladislav Molnár.

Do brány se vrátil brankář Drobisz, u kterého pominulo riziko nákazy příušnicemi. "Byl jsem fit, jen jsem čekal na povolení od doktora. Přišlo v pátek," řekl Petr Drobisz.

Od úvodních minut se Slovácko tlačilo dopředu, po rychlých přihrávkách za obranu Mostu si snadno vytvářelo příležitosti. "Na začátku nás podržel gólman Svoboda," uznal hostující trenér Přemysl Bičovský.

Útočnou snahu domácích vedla nově sestavená hrotová dvojice Ivana - Malár. Hostující obrana v čele s ostříleným Jiřím Novotným měla potíže.

"Škoda, že jsme ty šance nevyužili. Mohl být klid," řekl domácí útočník Milan Ivana, který si v úvodu neporadil tváří v tvář s mosteckým brankářem.

Utkání mělo obdobný scénář jako předchozí střetnutí: domácí v úvodu spálili několik tutovek, z ojedinělého brejku ale udeřili hosté.

Mostecká gólová akce založená i zakončená Pilařem přišla po 18 minutách.
Hostující kapitán míč přenechal Poláčkovi, jehož nepovedený centr přeletěl vápno.
Do šestnáctky vrátil přihrávku Siegl a Pilařova hlavička se od trávníku a tyčky odrazila do sítě. "Měli jsme šance, gól ale vstřelil soupeř," poznamenal domácí trenér.

Inkasovaná branka byla pro jeho svěřence motivací, skóre vyrovnali za 7 minut. Rajnochovu standardku prodloužil za obranný val Mostu Pavlík. Malára neuhlídal obránce Procházka a osamocený útočník míč hlavou usměrnil do sítě.

"Byl to jednoduchý gól, stačilo trefit prázdnou bránu," řekl s úsměvem střelec.
Oboustranně zajímavý poločas, ve kterém měli víc šancí domácí, předčasně ukončila tma. Stadion pohasl několik vteřin před přestávkou.

Mohutná světla ve tvaru srdcí se znovu rozzářila po 7 minutách, druhá půle tak začala bez zpoždění.

Začala nečekaným domácím střídáním. Jistě hrajícího mladého záložníka Kúdelu vystřídal útočný dlouhán Ordoš. "U Kúdely se objevila o přestávce krize, asi vinou podcenění pitného režimu," vysvětlil trenér Molnár.

Útočník Malár se musel stáhnout na pravý kraj zálohy a následná územní převaha Slovácka už nepřinesla větší šance. "Tempo hry šlo dolů na obou stranách, my jsme si po změně stran prošli desetiminutovou krizí," všimnul si domácí kouč.

Dvě dobré příležitosti si vytvořil hostující Most. Nejprve nezakončil drzý průnik Poláček, gólem neskončila ani hlavička střídajícího Brzeziny, po které se Severočeši dožadovali penalty za Rajnochovu ruku.

"Kdybychom vstřelili branku, určitě by zápas dopadl jinak," byl přesvědčený šéf mostecké lavičky.

Deset minut před koncem na svou stranu výsledek otočili domácí. Ordoše sice vychytal Svoboda, na bleskovou dorážku Ivany však byl krátký. "Výhru jsme potřebovali jako sůl. Na hřišti jsme nechali víc srdce a s potřebnou dávkou štěstí jsme zaslouženě zvítězili," řekl trenér Ladislav Molnár.

Mostecký obránce Jiří Novotný (vpravo) se snaží překazit akci Vladimíra Malára ze Slovácka.

1. AC Sparta PrahaSparta 34 27 5 2 81:29 86
2. SK Slavia PrahaSlavia 34 25 7 2 72:24 82
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 34 21 6 7 75:39 69
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 34 13 8 13 51:55 47
5. FC Baník OstravaOstrava 34 13 7 14 50:48 46
6. 1. FC SlováckoSlovácko 34 12 8 14 45:50 44