Debakl Ostravy zařídil kanonýr Siegl

• 1428
Most - Fotbalisté Ostravy opět zklamali venku. Po matném výkonu v Olomouci tentokrát nestačili na sympatický a útočný výkon Mostu. Nováček naopak potvrdil dobrou formu, po vítězství nad Teplicemi a smolné porážce na Spartě nedal jednomu z favoritů ligy šanci a vyhrál jasně 4:0. Druhý a třetí gól dal Horst Siegl, byly to jeho trefy číslo 166. a 167 v lize.

Utkání jsme sledovali
minutu po minutě

Mostecký kouč Přemysl Bičovský oslavil před čtyřmi dny 55. narozeniny a dnes mu dali jeho svěřenci dokonalý dárek v podobě vysoké výhry. Po zápase přiznal, že se utkání na promočeném trávníku bál, dokonce by přivítal odložení, o kterém se před výkopem mluvilo.

"Je to pravda, na podobné hrací ploše nám hra obvykle nesvědčí, jsme příliš technický tým. Ale hřiště bylo ve výtečném stavu, naopak na mokrém trávníku jsme se pak lépe pohybovali," uvedl s tím, že k výtečnému zápasu přispěl i soupeř.

Hodinu před zápasem se strhla nad Mostem vodní smršť a zápas byl chvíli dokonce ohrožen, ale sudí Čuřín nakonec rozhodl, že se na promočeném trávníku může hrát. A diváci si jeho rozhodnutí pochvalovali; na stálým deštěm smáčeném trávníku se hrál svižný fotbal, především ze strany domácího mužstva.

Jen zpočátku se zdálo, že Ostravě vyjde sázka na brejky. Žůrek chytře využíval dlouhé míče od Slončíka, a už v osmé minutě poprvé vyzkoušel pozornost brankáře Svobody. Hra se přelévala ze strany na stranu a šanci měli i domácí, Novotného hlavičku zase vyrazil pozorný Vašek.

Domácí se snažili s přibývajícím časem stále více prosadit po stranách hřiště a ostrými centry rozvrátit ostravskou defenzivu. Poprvé se to podařilo v 15. minutě, ale Mackova rána na branku ještě skončila na Klimplových zádech.

"Hrálo se nahoru-dolů, nám dnes všechno vycházelo na výbornou," prohlásil
bez jediné připomínky k výkonu mužstva trenér Bičovský.

Mostu patřil závěr poločasu, v němž se zrodil vedoucí gól. Poláček přesprintoval všechny protihráče, poslal míč do šestnáctky a tam už Macek dokázal svůj druhý střelecký pokus proměnit.

Ještě před poločasem mohl být rozdíl dvoubrankový, ale brankář Vašek v pádu nohou zblokoval Sieglovu dorážku.

Brzy po přestávce mohlo být vyrovnáno, jenže Žůrek si dnes střelecké kopačky neobul. Rozhodčí Čuřín přehlédl uprostřed hřiště faul na Macka, následoval únik ostravského útočníka, který ale ukončil včasným zásahem Svoboda.

"Kdybychom proměnili některý z našich brejků, mohlo být všechno jinak. Jenže místo toho jsme nabídli vedení soupeři a po přestávce už marně zkoušeli hrou na riziko něco změnit," pokrčil rameny ostravský kouč Jozef Jarabinský.

Domácí měli stále více navrch, každý jejich protiútok hrozil druhou brankou a jen další zásahy gólmana držely Baník nad vodou. Ostravští fotbalisté byli ve velkém útlumu. Pilařovu střelu ještě dokázal Vašek zblokovat na roh, ale další už skončila v síti.

Jendruščáka našel přesně Siegla, který druhou šanci v zápase proměnil ve 166. prvoligový gól.

"Před zápasem nás postihla zranění Tomašáka a Lesáka a v základní sestavě se nám je nepodařilo nahradit," našel hlavní příčinu vysoké porážky a slabého výkonu svého mužstva Jarabinský.

Úspěšné představení Mostu ale nekončilo. Domácí dál předváděli, že jejich doménou je spíše ofenziva než zbytečného taktizování. Skvělý byl především Poláček, kterému pravý okraj ostravské sestavy vůbec nestačil. V 74. minutě byl blízko brance, ovšem jeho pokus skončil na spojnici.

Domácí dál bušili do děravých ostravských vrat a Siegl se po dalším Poláčkově centru dočkal druhé přesné trefy a při střídání vzápětí i ovací ve stoje. Aplaus vyvolal ještě další trefou v nastaveném čase střídající Boček.

MOST - OSTRAVA 4:0 (1:0) podrobnosti
Góly: 35. M. Macek, 63. H. Siegl, 85. H. Siegl, 90. M. Boček
Góly:
Sestavy: M. Svoboda - Z. Houšť, J. Novotný, A. Škerle, J. Procházka - M. Macek (87. R. Čížek), T. Pilař, J. Škoda, T. Poláček - H. Siegl (86. T. Kulvajt), P. Jendruščák (74. M. Boček)
Sestavy: P. Vašek - F. Rajtoral, Z. Staněk (64. D. Bystroň), P. Besta, R. Slončík, M. Klimpl, M. Čížek - L. Žůrek, F. Metelka (64. P. Cigánek) - M. Papadopulos (46. R. Zeher), L. Magera
Náhradníci: J. Belaň, R. Sitarčík, R. Švrček
Náhradníci: M. Raška, P. Drozd, P. Čoupek, M. Lukeš
Žluté karty: 77. J. Procházka
Žluté karty: 55. M. Čížek, 90. P. Cigánek