Fotbal po bouřce: kdo nakopne míč větší silou

• 2
Příbram - Nejprve zhasla světla, stadion náhle potemněl. Fotbalisté šli k lavičkám a jen o chvilku později už je z trávníků hnal prudký déšť. Do konce fotbalového utkání Příbrami s Teplicemi chybělo devět minut, když za stavu 1:1 bylo přerušeno. Velká bouřka, která zavinila výpadek proudu, hučela nad stadionem.

Nakonec se zápas dohrál, výsledek zůstal beze změny.

Během víc než dvacetiminutové přestávky se hřiště dostalo pod vodu. Trávník ji nestačil pohltit, déšť byl příliš prudký. Vytvořily se četné kaluže, které pak zastavovaly každý pokus o přihrávku po zemi.

"Ten závěr už pak neměl s fotbalem nic společného," uznal příbramský kouč Pavel Tobiáš.

Než se průtrž přehnala a pořadatelé nahodili světla, čekali hráči v kabinách. Jen odvážnému teplickému náhradníkovi Feninovi déšť nevadil a v prvních chvílích kopal na prázdnou branku. Pak odběhl za ostatními.

"Chtěli jsme hrát, stejně tak Příbram. My teď máme vzhledem k Poháru UEFA hodně náročný program a dohrávat těch pár minut v jiném termínu by pro nás bylo jenom další komplikací," prohlásil teplický útočník Jiří Mašek.

Po dvacet minutách vyzkoušel kvalitu hrací plochy hlavní rozhodčí Jahoda. Oběhl jedno kolečko a během cesty ke kabinám dal jasným gestem najevo, že se pokračovat bude.

Co by následovalo, kdyby sudí zápas předčasně ukončil?

"O tom by rozhodovala sportovně-technická komise. Mohla by nařídit dohrání těch zbývajících minut, nebo také nový zápas," prohlásil delegát zápasu Josef Krula.

Zápas se však dohrával, přestože umělé osvětlení nefungovalo naplno. Podle delegáta Kruly se však zlepšila viditelnost, a tak světla nebyla zapotřebí.

Začal urputný vodní boj.

"Šlo jenom o to, kdo pošle míč dopředu větší silou," poznamenal teplický kouč Vlastislav Mareček. "A hlavně se u toho nezranit," doplnil záložník Pavel Verbíř.

Louže vody zastavovaly míče, díky tomu se v samotném závěru dostal do šance Mašek. Doběhl na hranici šestnáctky opuštěný míč, ale pálil vedle branky.

V dobré šanci se ocitl také teplický obránce Ryška, ale houštinu těl prostřelit nedokázal. Po odraženém míči se nakonec vrhl gólman Pařízek. S míčem v rukavicích padl do velké louže.

"Pro ostatní to asi bylo horší, ale já jsem si to užíval," řekl příbramský brankář Oldřich Pařízek.

Příbram zažila podobný výpadek před necelým rokem. Loni v říjnu hrála doma s Drnovicemi, když proud nešel dokonce půlhodiny. Domácí tým tehdy do vynucené přestávky vedl, po ní však dvakrát inkasoval a zůstal bez bodu. Tentokrát při šancích soupeře remízu uhájil.

1. AC Sparta PrahaSparta 34 27 5 2 81:29 86
2. SK Slavia PrahaSlavia 34 25 7 2 72:24 82
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 34 21 6 7 75:39 69
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 34 13 8 13 51:55 47
5. FC Baník OstravaOstrava 34 13 7 14 50:48 46
6. 1. FC SlováckoSlovácko 34 12 8 14 45:50 44